Apple’ın Güneş Enerjili Saati iWatch

Apple’ın Güneş Enerjili Saati iWatch

PAYLAŞ

Apple’ın güneş enerjisi ile çalışan MacBook için aldığı patentten sonra yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Güneş enerjili iWatch ile ilgili testler yapıldığı söyleniyor.Geçtiğimiz günlerde güneş enerjisi paneline sahip çift ekranlı dizüstü bilgisayar patentini alan Apple’ın benzer bir teknolojiyi iWatch üzerinde denemeye başladığı söyleniyor. Daha önce iWatch’un güneş enerjisini kulanacağı iddiasını ortaya atan The New York Times gazetesi, bu iddiasını yeni bilgilerle güncelledi.

Güneş Enerjisi ve Kablosuz Şarj
Gazetenin verdiği son bilgiye göre, Apple hem güneş enerjili hem de kablosuz şarj yöntemlerini test etmeye başladı. Kablosuz şarj yöntemi manyetik indüksiyon sistemine dayanıyor, güneş enerjisi sistemi ise akıllı saat ekranının içine entegre edilen bir panel ile çalışıyor.
Apple’ın akıllı saati ile ilgili bilgiler bunlarla da sınırlı değil. iWatch’ta bulunacak bir diğer teknolojinin ise hareket enerjisiyle şarj edilebilen pil olduğu belirtiliyor. Hali hazırda, modern saatlerlerde kullanılan bu teknoloji ile ilgili patentin Apple tarafından 2009 yılında alındığı da verilen bilgiler arasında. Bakalım Apple’ın iddia edilen akıllı saati hangi teknolojileri içerecek?