Arkadaşlık sitesinde 339 milyon kullanıcının hesabı çalındı

Arkadaşlık sitesinde 339 milyon kullanıcının hesabı çalındı

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük arkadaşlık sitelerinden; AdultFriendFinder dijital saldırıda 339 milyon kullanıcının bilgilerini çaldırdı.

Veri sızıntıları her geçen sene daha da artıyor. Gerçekleştirilen siber saldırıda toplam 412 milyondan fazla kullanıcı hesabını tehlikeye attı. Bunlardan 339 milyonu AdultFriendFinder, 62 milyon Cams.com ve 7 milyon Penthouse kullanıcısına ait hesabın saldırıdan etkilenmiş olabileceği bildiriliyor.

Kişisel bilgileri tamamı hacker’ların eline geçti

adult-finder-hack

Hacker’ların eline geçen bilgiler arasında e-posta hesapları, kredi kartı bilgileri, şifreleri ve fotoğraflar yer alıyor.

Hesapları çalınan kişiler arasında devlet kurumlarında önemli bürokratların, memurların, güvenlik görevlilerinin bulunması halinde hacker’ların bu bilgileri rakip ülkelerin istihbarat servislerine satmaları ve onların da bu bilgileri şantaj için kullanma riski bulunuyor.

Ayrıca siteye üye olmayı sakıncalı bulup hesaplarını geçmiş tarihlerde silen 15 milyon kişinin hesap bilgilerinin aslında sistem üzerinden silinmemiş olduğu ortaya çıktı.

E-Posta Hesapları Spam Maillere Maruz Kalabilir

İnternete sızan verilerin alışverişte kullanılması pek olası görünmüyor. Ancak sızan verilerin kaynağının AdultFriendFinder olması, bilgileri sızan kişileri şantaja kadar uzanan tehditlere maruz bırakabilir.