Asus, Asuspro BU201’i duyurdu!

Asus, Asuspro BU201’i duyurdu!

PAYLAŞ

Yalnızca 1,27 kg ağırlığındaki 12,5 inç kurumsal dizüstü bilgisayar, karbon-fiber yapısı ve askeri seviyedeki dayanıklılığıyla mobil çalışanlara zorlu iş koşullarında üretkenlik sunuyor. 

 

ASUS, mobil çalışan profesyoneller için tasarlanan ultra seviyede taşınabilir, yüksek performanslı ve gelişmiş bir dizüstü bilgisayar olan ASUSPRO BU201’i duyurdu. Hafif, dayanıklı karbon-fiberden imal edilen BU201 bu sayede etkileyici gücüne rağmen yalnızca 1,27 kg ağırlığa sahip. Profesyonellerin taleplerini karşılayacak bileşenlerle tasarlanan BU201, akıllı ergonomik tasarımı kurumsal seviyede güvenlik ve ABD ordu standartlarını geride bırakan bir dayanıklılık eşliğinde olağanüstü güvenilirliği bir araya getiriyor. BU201, Intel vPRO™ teknolojisine sahip Intel® Core™ i7 işlemcileri sayesinde yüksek performans ve yönetilebilirliği bir arada sunuyor. BU201 ayrıca 12,5 inç boyutunda Full HD IPS yansıma önleyicili ekranı da bünyesinde barındırıyor.

 

Gerçek dünyanın şartlarına dayanıklılığı test edildi 

ASUSPRO BU201, her türlü iş ortamının şartlarına karşı olağanüstü seviyede güvenilirlik ve dayanıklılığı temin ediyor. Ürünün dahili, dayanıklı karbon-fiber LCD koruma haznesi olağanüstü gücü hafif bir tasarımda sunuyor. Ürünün sabit diski 3 eksenli hızlandırıcılı, darbeye dayanıklı mekanizmasıyla gündelik yaşamda sıklıkla yaşanan çarpmalara ve düşmelere karşı korunuyor.

Tüm ASUSPRO dizüstü bilgisayarlar gibi BU201 de ABD ordu standardı olan US-MIL-STD 810G’nin dayanıklılık gereksinimlerini karşılayan 15 adet fiziksel testten geçmiş bulunuyor. Bu testlerin arasında geliştirilmiş düşmeye karşı dayanıklılık ve mafsal ömrü testlerinin yanı sıra kapak basıncı testi de yer alıyor. BU201, bu testte standart dizüstü bilgisayarlara kıyasla yüzde 20 oranında daha yüksek dayanıklılık göstermiş bulunuyor. Tüm bunların yanında, dökülmelere karşı dirençli klavye sayesinde BU201 hafif seviyede sıvı dökülmelerinden etkilenmiyor.

 

Daha yüksek konfor ve verim için üstün tasarım 

BU201’nin şık ve ince ultra taşınabilir alüminyum şasisi yalnızca 20,6 mm kalınlığı ve 1,27 kg ağırlığıyla, ürünü sürekli hareket halindeki çalışanlar için ideal kılıyor. Bu201’in tasarımı üstün ergonomi sağlarken, masaüstü bilgisayarlardakilere eşdeğer 19 mm tuş aralığı ve 2 mm derinliğinde tuş basım aralığına sahip tam boyut klavye daha gelişmiş bir yazma hissi sağlıyor. Çiklet klavyenin arka aydınlatması ise, karanlık ortamlarda klavye kullanımını kolaylaştırıyor.

Kullanıcıların talepleri göz önünde bulundurularak konforu ve üretkenliği artıran farklı tasarım öğeleri de ürüne eklenmiş bulunuyor. Bunların arasında basınç hassasiyetine sahip ASUSPRO SensePoint işaretleme çubuğu ve üç dokunmatik fare butonu arasındaki tam olarak 50 mm boşluk bırakılması yer alıyor. Bu mesafe faresiz kontrol ve gezinim arasındaki en uygun uzaklık olarak ölçülmüş bulunuyor.

Parlak ve net 12,5 inç Full HD IPS ekran dikkat dağıtıcı yansımaları azaltan, yansıma önleyici kaplamaya sahip. Ürünün 180 derece mafsalları bilgisayar ekranının dümdüz olacak şekilde yatırılabilmesini sağlıyor.

 

Güçlü, yönetilebilir ve güvenli 

Profesyonel kullanıcıların zorlu görevlerini yerine getirirken dayanıklılığa olduğu kadar yüksek bilişim gücüne de ihtiyaçları oluyor.

Gücünü Intel vPRO teknolojili en yeni nesil Intel Core i7 işlemcilerden alan BU201, sorunsuz çoklu görev, zahmetsiz üretkenlik ve gelişmiş yönetilebilirlik sunuyor. Entegre Güvenilen Platform Modül (TPM) yongası gelişmiş güvenlik seviyesi sağlarken, parmak izi sensörü ve akıllı kart okuyucu da BU201’in işlevsel özelliklerini tamamlıyor.

Akıllı yönetilebilirlik için BU201, gündelik bakım ve envanter kontrolündeki zahmeti ortadan kaldıran tek duraklı bir yönetim paketi olan ASUS Business Center yazılımıyla birlikte geliyor. BU201 ayrıca Intel Active Management Technology’i (ATM) ve Intel Smart Connect Technology’i (iSCT) destekleyerek daha yüksek seviyede çok yönlülük temin ediyor.

BU201’in ofis bağlanırlığına yönelik standart I/O yuvaları bulunuyor. Bu yuvalar opsiyonel ASUSPRO Ultra Yuvalama İstasyonu’nun eklenmesiyle çoğaltılabiliyor.

ASUSPRO BU201 1599$+KDV tavsiye edilen satış fiyatıyla Kasım sonundan itibaren raflarda yerini alacak/satışa sunulacak.