ASUS, Oculus Rift ile Sanal Gerçeklik Deneyimini Tamamen Destekleyecek

ASUS, Oculus Rift ile Sanal Gerçeklik Deneyimini Tamamen Destekleyecek

PAYLAŞ

Oculus uyumlu ASUS G11CD ve ROG G20CB masaüstü bilgisayarları, Oculus Rift sanal gerçeklik deneyimini tamamen destekleyecek.

ASUS, Los Angeles’ta düzenlenen Oculus Connect 2 Geliştiriciler Konferansı’nda yaptığı açıklamada, sanal gerçeklik teknolojisinin lider ismi Oculus ile masaüstü oyunlara sanal gerçeklik getirecek ortaklıklarını duyurdu. Bu ortaklık ile ASUS G11CD ve ROG G20CB masaüstü bilgisayarlarına tam anlamı ile üç boyutlu oyun deneyimi getirilmesi amaçlanıyor. ASUS G11CD ve ROG G20CB masaüstü bilgisayarları oyun deneyimini en üst seviyeye taşımak için en son teknoloji ürünü 6. nesil Intel Core işlemci ve NVIDIA GeForce GTX ekran kartlarından güç alıyor.

Oculus uyumlu oyun bilgisayarları: ASUS G11CD ve ROG G20CB
Oculus uyumlu ASUS G11CD ve ROG G20CB masaüstü bilgisayarları Oculus Rift sanal gerçeklik deneyimini tamamen destekleyecek. Oyuncuların, bilgisayarlarına Oculus Rift cihazını bağlamaları ve ardından gerekli sürücüleri indirmeleri üç boyutlu sanal gerçeklik oyun deneyimini yaşamaları için yeterli olacak.

g11cd_ASUS G11CD masaüstü bilgisayarında 6. nesil Intel Core işlemci, DDR4 RAM ve NVIDIA GeForce GTX ekran kartı bulunuyor. Bilgisayarın keskin hatlara sahip kasasının ön tarafında bulunan merkezi LED bölge 8 milyon renk içeren ışık efektleri üretirken yan taraflarda ise üç tane “alev” bulunuyor. Aegis II yazılımı ise GameAlive özelliği ile oyun deneyimini daha da artırıyor. Oyuncular bu sayede oyun oynarken video kaydı yapıp düzenleyebiliyor ve dilediklerinde sosyal medyada bu videoları paylaşabiliyor.

ROG G20 masaüstü bilgisayarı ise daha küçük ebatlara sahip küçük-form-faktörü masaüstü oyun bilgisayarları segmentine hükmetmek üzere tasarlandı. Bilgisayarın 9,5 litrelik hacme sahip kasası 6. nesil Intel Core işlemci ve NVIDIA GeForce GTX ekran kartı ile WQHD kalitesinde oyun çözünürlüğü ve ev eğlence sistemi deneyimi sunuyor.G20cb

ROG G20 bilgisayarı üzerindeki mat siyah boyası, agresif hatları ve Maya medeniyetinden esinlenen işaretleri ile de oyun severleri kendisine çekiyor. Kasanın üzerinde bulunan kişileştirilebilir LED bölge ise 8 milyona kadar renk desteği ile efektler ortaya çıkarıyor. Sahip olduğu termal tasarım sayesinde G20, doğal ısı konveksiyonundan da yararlanırken kasanın içerisindeki hava akımı için tasarlanmış kanallar uzun süreli oyun keyfi sırasında dahi uygun ısıyı sağlıyor. G20, Computex Best Choice of the Year, Good Design, iF Design ve CES Innovation ödüllerinin de sahibi.