Facebook Sanal Gerçeklik Platformuna Geçiyor

Facebook Sanal Gerçeklik Platformuna Geçiyor

PAYLAŞ

Geçtiğimiz ay WhatsApp gibi en büyük mesajlaşma platformunu satın alan Facebook, bu sefer sanal gerçeklik teknolojileri üreten Oculus Rift’i satın aldı.


Facebook
ilginç bir adım daha atarak, iki senelik tarihi olan sanal gerçeklik teknolojileri üreticisi Oculus Rift’i 2 milyar dolara satın aldı.

İki sene önce Kickstarter.com projesi olarak ortaya çıkan Oculus Rift LCD ekran ile insan gözüne en uygun şekilde sanal gerçeklikle oynamayı mümkün kılıyordu. Oculus Rift’in bu inovasyonu daha önce sanal gerçekliğin tüketici elektroniğinde geldiği son nokta olarak yorumlanmıştı. Ancak Oculus Rift henüz bu cihazı ticarileştirmeyi başaramazken ürün satışını henüz gerçekleştirmedi.

Facebook bu satın almayla ilgili olarak 3 boyutlu sanal gerçeklik teknolojisinde gelecek gördüğünü açıklamıştı. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada sanal gerçekliğin mobil cihazlardan sonraki sıradaki en büyük platform olacağını düşündüğünü ve yatırımlarını bu yönde gerçekleştireceğini söyledi.

Mark Zuckerberg‘in açıklamalarından sonra Facebook’un yakın zamanda sanal gerçeklik platformunda yayına girmesi için gün sayıyoruz.