BBM Servisi Windows Phone’a Geliyor!

BBM Servisi Windows Phone’a Geliyor!

PAYLAŞ

BlackBerry telefonların Android ve iOS mobil işletim sistemleri için kullanıma açtığı BlackBerry Messenger uygulaması Windows Phone’a geliyor.

BlackBerry’nin anlık mesajlaşma platformu BBM (BlackBerry Messenger) hizmeti geçtiğimiz sene BlackBerry telefonlar dışında, Android ve iOS mobil platformlarına hizmet vermek için Google PlayStore ve Apple Store’da yer almaya başladı. Kullanıcıların telefon numarasına ihtiyaç duymadan kullanabildikleri BBM hizmeti kullanıcıların PIN numaralarına yönelik mesajlaşma hizmeti sunuyor. Kullanıcılar PIN numarası kullanarak kontak ekleyebiliyor ve yine aynı PIN numaraları kullanarak mesajlaşma hizmetinden ücretsiz faydalanabiliyor.

 

BlackBerry CEO’su geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile BBM’in Windows Phone sürümünü 2014 yılının ikinci çeyreğinde Windows Phone kullanımı için yayınlayacaklarını açıkladı. Şirket CEO’su John Chen, BBM uygulamasının Windows Phone 8 için geliştirmelerinin devam ettiğini ve en geç yaz aylarının sonuna kadar Windows Phone kullanıcıları için hizmete gireceğini açıkladı.