BBM’in Büyük Başarısı

BBM’in Büyük Başarısı

PAYLAŞ

BlackBerry için mobil marketi artık engelli bir patika haline geldi. BlackBerry’nin iOS ve Android platformları için yayınlanan ve bir zamanların favori BlackBerry uygulaması BBM hızla yayılıyor.bbm

Android ve iOS market için geçtiğimiz günlerde yayınlanarak resmiyet kazanan BlackBerry Messenger mesajlaşma uygulaması 20 milyon kullanıcı tarafından indirildi, hem de yayınlandığı ilk bir hafta içerisinde. Her ne kadar bundan sonrası için gelecek vaad eden bir gelişme olacağı söylenemese de BBM’in 80 milyon kullanıcı kitlesine ulaştığı da bir gerçek.

BBM temsilcisi olarak Bocking konuşmasında BBM’in bu kadar kısa sürede 20 milyon kullanıcıya ulaşmasından yaşadıkları mutluluğu dile getirdi. BBM’in Android ve iOS’a taşınacağı yıllardır söylentilerde dolanan bir uygulamaydı ancak şimdi gerçekleşebildi.

BBM’in 80 milyon, Apple’ın kendi mesajlaşma servisi olan iMessage’ın 140 milyon kullanıcısı bulunuyor. GroupMe ve Facebook Messenger’ın rakamları ise bu iki servisle karşılaştırılamayacak kadar büyük.

Facebook’la görüştüğü söylenen BlackBerry’nin BBM’i BlackBerry’den ayrı bir firma olarak devam ettirmek istediği belirtiliyor.