Bilgi Yeni Müzik Festivali Sıra Dışı Trio “PLUG” ı Ağırlıyor

Bilgi Yeni Müzik Festivali Sıra Dışı Trio “PLUG” ı Ağırlıyor

PAYLAŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü, BİLGİ Yeni Müzik Festivali’ne ev sahipliği yapacak.

Dünyanın en köklü ve prestijli çağdaş müzik topluluklarından Ensemble Intercontemporain’in genç kuşak müzisyenlerinin kurduğu trio “PLUG”, festivale katılan bestecilerin eserlerini seslendirecek. bilgi-muzik

Türkiye müzik piyasasına önemli isimler kazandıran İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü, 17 Şubat Cuma akşamı, bu yıl sekizinci kez düzenlenen BİLGİ Yeni Müzik Festivali’nin açılış konserinde müzikseverleri bir araya getirecek. Festivale katılan genç besteciler, eserlerini, sıra dışı trio “PLUG”ın yorumuyla dinleme fırsatı bulurken, İstanbullu müzik dinleyicileri ise cesur ve heyecan verici bir konser deneyimi yaşayacak.

Ensemble Intercontemporain’den genç kuşak müzisyenlerin kurduğu, kontrbasta Nicolas Crosse, viyolonselde Eric-Maria Couturier ve perküsyonda Victor Hanna’dan oluşan başarılı trio “PLUG”; BİLGİ Yeni Müzik Festivali kapsamında, Türkiyeli genç besteciler Akça, Çekem, Güngören, Moralı, Nurhat, Öcal, Bıçak ve Yaşarlar’ın eserlerinin dünya prömiyerlerini yapacak.

Festivalin açılış konseri, 17 Şubat Cuma akşamı, saat 19.00’da, Mixer’de ücretsiz olarak düzenlenecek.

PAYLAŞ
Önceki makaleSamsung Galaxy S8 MWC 2017’de Tanıtılmayacak!
Sonraki makaleAMD Ryzen 2 Mart’tan itibaren satışta
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.