Samsung Galaxy S8 MWC 2017’de Tanıtılmayacak!

Samsung Galaxy S8 MWC 2017’de Tanıtılmayacak!

PAYLAŞ

Samsung’un merakla beklenen akıllı telefonu Galaxy S8’le ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Kore merkezli şirket, amiral gemisi akıllı telefonunu önümüzdeki ay İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecek Mobile World Congress 2017 kapsamında tanıtmayacak. Peki Galaxy S8 tanıtım tarihi ne zaman?

Samsung Mobile’ın başındaki isim Koh Dong-jin’in açıklamasında, Note 7’de yaşanan pil skandalının benzerinin yaşanmaması adına tanıtım tarihinin ileriye alındığı kaydedildi. Galaxy S8 için İspanya’da beklenen lansmanın olmayacağı da böylelikle netlik kazanmış oldu.

Dong-jin, pil konusundaki sorunun, ilgili birimin değiştirilmesi ile birlikte ortaya çıktığını ifade ederek spekülasyona açık bir detay paylaşmış oldu. Samsung’un içine sızmış kimselerin sorunun kaynağı olduğu yönünde çeşitli dedikodular gündeme gelmişti.

Öte yandan Galaxy S8 için yeni lansman tarihinin Nisan ya da Mayıs ayı olabileceği belirtiliyor. Son olarak da pil kaosunun Samsung’a 5,3 milyar dolar kaybettirdiği bilgisi paylaşıldı. Bu oldukça sansasyonel bir zarar anlamı taşıyor.

gsmarena_000

Galaxy S8’e ait olduğu bildirilen cam panel…

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…