BlackBerry Akıllı Telefon Pazarında Perdeyi Kapatıyor

BlackBerry Akıllı Telefon Pazarında Perdeyi Kapatıyor

PAYLAŞ
Blackberry

Bir zamanların en popüler akıllı telefon üreticilerinden olan BlackBerry akıllı telefon ürünleri artık piyasada neredeyse yok. Uzmanlara göre firma önümüzdeki günlerde akıllı telefon pazarına havlu atmaya hazırlanıyor.

Popüler olduğu dönemlerde özellikle klavyeli telefonlarıyla damga vuran BlackBerry’nin akıllı telefon pazarından çekileceği iddia edildi. BlackBerry’nin böyle bir karar açıklayıp açıklamayacağı henüz kesin olmasa da birçok yayın kuruluşu da bu kararını 28 Eylül’de açıklaması bekleniyor.blackberry

BlackBerry’i ayakta tutan BBM (BlackBerry Messenger) özelliği sayesinde kullanıcılar birbirlerine telefon numarasını vermeden BBM PIN’i sayesinde BBM üzerinden mesaj atabiliyor olması ve PUSH desteği ile hiç gecikmeden aktarım sağlanan e-postalar aracılığı ile iş dünyası da BlackBerry’i kullanımını tercih ediyordu. WhatsApp ve benzeri anlık mesajlaşma uygulamalarının çıkmasıyla BBM popülerliğini kaybetti.

Her geçen dönem satış oranlarının düşmesi, bununla birlikte şirkette meydana gelen değer kaybı ve zararın artması, Kanada’lı teknoloji üreticini bu kararı almaya ittiği düşünülüyor.