Casper Via X20 Satışa Sunuldu!

Casper Via X20 Satışa Sunuldu!

PAYLAŞ
Casper Via X20 Satışa Sunuldu!
Casper Via X20 Satışa Sunuldu!

1991 yılında üniversiteden yeni mezun 3 kişi tarafından İstanbul’da kurulan Casper, ürettiği bilgisayarların yanısıra telefonlarıyla da oldukça tanınıyor. “Yılın en iyi yerli bilgisayar üreticisi” gibi birçok ödül alan firma 2014 yılından itibaren akıllı telefon üretimine başlamıştı. Şirketin yeni akıllı telefonu Casper Via X20 satışa sunuldu.

Fiyat performans konusunda oldukça dikkat çekici özelliklere sahip olan Casper Via X20 piyasaya çıktı. Cihazın özelliklerine baktığımızda daha çok yeni nesilin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirildiğini görüyoruz. Güçlü bir cihaz olan Casper Via X20, kamera kalitesi ve yüksek depolama kapasitesiyle sosyal medyayı aktif olarak kullanan kişileri mutlu edebilir.

Casper Via X20

casper-via-x20-satisa-sunuldu

 

Cihazın ön tarafına baktığımızda bizi 6,53 inç FHD+ O-sonsuz ekran karşılıyor. Sonsuz-O ekran, kullanıcıya etkileyici bir ekran deneyimi vadediyor. Bu tasarımda ön kamera, hassas lazer kesimi kullanılarak, fotoğraf kalitesinden ödün vermeyecek şekilde ekrana gizleniyor. Böylelikle çentik tasarıma kıyasla ekranda daha özgür bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

Cihazın kameralarına değinecek olursak; Ön tarafta ekrana gizlenmiş olan 25 MP çözünürlüğünde bir selfie kamerası bulunuyor. Arka tarafta ise dörtlü bir kamera kurulumu yer alıyor. Bu kurulumda 48 MP ana kamera, 8 MP geniş açılı kamera, 2 MP Bokeh Kamera, 2 MP makro kamera bizleri karşılıyor. Cihazda farklı kamera modlarıda bulunuyor. Bu modlar da telefonu fotoğraf ya da video çekmek için kullanmak isteyenlere pek çok farklı alternatif sunuyor. casper-via-x20-satisa-sunuldu

Cihaz gücünü Hello P70 sekiz çekirdekli işlemciden alıyor. Bu işlemci 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla destekleniyor. Akıllı telefon 4510 mAh batarya kapasitesi ile geliyor. Bu batarya 150 dakikada tamamen şarj olabiliyor. Cihazın %80 şarja ulaşması için 80 dakika gerekiyor.

Casper Via X20 Teknik Özellikleri

casper-via-x20-satisa-sunuldu

  • Ekran: 6,53 inç FHD+ O-sonsuz ekran
  • Arka Kamera: 48 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP
  • Ön Kamera: 25 MP
  • Batarya: 4510 mAh
  • SIM: Çift
  • İşlemci: MediaTek Helio P70 8 çekirdek
  • RAM: 6 GB
  • Depolama: 128 GB
  • İşletim Sistemi: Android 10
  • Parmak izi sensörü: Var, arkada

Özellikle gençlerin kullanması için geliştirilen cihaz, farklı kamera modları sayesinde kullanıcıları memnun edebilecek özelliklere sahip. Cihazın tüm özelliklerine buraya tıklayarak bakabilirsiniz. Ürünün fiyatı da resmi internet sitesinde açıklandı. 3699 TL olarak açıklanan ürünün indirimsiz fiyatı ise 3799 TL. Akıllı telefonu internet üzerinden sipariş edebilirsiniz.