Cep Telefonlarında Bir Dönem Tarih Oluyor

Cep Telefonlarında Bir Dönem Tarih Oluyor

PAYLAŞ

Teknoloji acımasız yüzünü bir kez daha gösterdi. Nokia ismini ve logosunu telefonlardan kaldırıyor.

Çok da geç değil, bir 5-10 yıl öncesine kadar kimsenin elinden düşmeyen telefonlarının çoğunun üreticisi olan Nokia, özellikle iPhone ve Android sistem tabanlı telefonların piyasa hakimiyetinden sonra gardını iyiden iyiye düşürmüştü. Microsoft tarafından satın alınan Nokia’nın bundan sonra üretilen telefon modellerinden ismi ve logosunun kaldıralacağı öğrenildi.Bu radikal değişiklik sonrasında Lumia serisi ile üretime Windows Phone işletim sistemi ile devam edecek olan Microsoft, telefonlarında sadece microsoftun kendi simgesini kullanacak.

 

Kullanıcı alışkanlıkları ve Nokia severlerin bu karara nasıl tepki vereceği bilinmese de, bir dönem sadece N95 modeliyle bile Türkiye’de cep telefonu pazarının %45 ini elinde bulunduran Nokia, Türkiye için tarihten tozlu raflarına kalkmış olacak. Popüler sitelerde 90’larda çocuk olmak gibi başlık altına döşenen onlarca şeyden arasında Nokia olmasa da, 2000’lerde çocuk olmak başlığı altında sanırım kendine çokça yer bulacak.

 

PAYLAŞ
Önceki makaleKablosuz İnternette Büyük Tehlike
Sonraki makaleGüneş Sistemi Dışındaki İlk Uydu
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.