Facebook LinkedIn’e rakip olacak yeni özelliğini test ediyor

Facebook LinkedIn’e rakip olacak yeni özelliğini test ediyor

PAYLAŞ

Facebook, LinkedIn‘i hedef alan iş ilanı özelliğini devreye almaya hazırlanıyor. Sınırlı sayıda kullanıcıya test amaçlı sunulan özellik yakın zamanda genel kullanıma açılabilir.

Facebook’un şirket sayfalarına dahil edeceği ‘İşler (İş İlanları)’ sekmesi şirketlerin iş ilanlarını tıpkı Linkedin’de olduğu gibi yayınlayabilmesini sağlayacak. Facebook kullanıcıları da iş ilanlarına Facebook profilleriyle başvurabilecek ve bu başvurular mesaj olarak şirketlere ulaştırılacak.

Facebook’un yaklaşık 1,8 milyar, LinkedIn’in ise 467 milyon kullanıcısı bulunuyor. Kullanıcı sayıları Facebook’un potansiyel gücü hakkında yeterince büyük bir kitleye sahip olduğunu gösteriyor.

facebook-at-work

LinkedIn, iş ilanı vermek isteyen firmalardan ve premium üyeliklerden abonelik ücretleri talep ediyor. Bu da LinkedIn için önemli bir gelir kaynağı oluşturuyor. Facebook’un iş ilanı özelliğini nasıl bir ücretlendirmeyle devreye alacağı bilinmiyor. LinkedIn’in yani Microsoft’un bu önemli gelir kanalında Facebook’tan darbe alıp almayacağını ise önümüzdeki dönemde hep birlikte göreceğiz.