Facebook’ta Para Transfer Dönemi Başlıyor

Facebook’ta Para Transfer Dönemi Başlıyor

PAYLAŞ

Facebook, artık Venmo aracılığı ile Messenger uygulaması üzerinden para transfer imkanı sunuyor.

Messenger uygulamasının yeni özelliği ile klavyenizin yanında bulunan küçük bir ”$” işareti, arayüz üzerinden para transferi yapmanızı sağlayacak. Sadece göndermek istediğiniz miktarı girmeniz ve dokunmanız yeterli olacak.payments

Sistem üzerinde kayıtlı ödeme bilgileriniz var ise bu profil üzerinden Facebook Messenger‘ın yeni para transfer özelliğini kullanabileceksiniz.

Eğer yok ise Mastercard ya da Visa kart numarası girip sisteme kayıt olup, iOS cihazı kullanıyorsanız da TouchID sistemi ile ödeme yapabileceksiniz.

Para transferinde tüm düzenlemelerden sorumlu olacak olan Facebook, para transferi yaptığınız kişinin banka hesabı olmaması durumunda da, paranızı kendi sisteminde saklayacak. Gönderdiğiniz kişi bir banka hesap kaydı oluşturduğunda, para direkt olarak karşı tarafa transfer edilecek. Gönderdiğiniz para ulaşmadığında tekrardan sizin hesabınıza yatırılacak.
Facebook, sistemde dolandırıcılık tarzı şeylerin önüne geçmek için de işin uzmanlarından oluşturulmuş bir ekibi, bu sistemi denetlemekle görevlendirecek.

Bu adımın kullanıcı sayısını arttıracağını da düşünen Facebook, özelliği Android, iOS ve Web üzerinden önümüzdeki ay kullanıma sunacak. Şuan için sadece Amerika’da kullanıma sunulacağı duyurulan özelliğin, diğer ülkelere ne zaman ulaşacağı hakkında bir bilgi mevcut değil.