Facebook’tan Yeni Bir Programlama Dili: “HACK”

Facebook’tan Yeni Bir Programlama Dili: “HACK”

PAYLAŞ

Facebook, geliştiricilerin işini kolaylaştırmak ve bug’ları kolay tespit etmek için oluşturduğu yeni programlama dili Hack’i duyurdu.

Geliştiricilerin hatasız kodlama yapmalarını sağlamak ve işlerini daha kolaylaştırmak için Facebook, yeni programlama dili olan Hack‘i duyurdu.

Konu ile ilgili olarak ReadWrite ile yaptığı röportajda Facebook Hack ekibinin yöneticisi Bryan O’Sullivan; bundan 10 yıl önce Facebook’un, hızlı bir şekilde interaktif web sayfaları geliştirmek için kullanılan PHP ile yola çıktığını, ancak şirket büyüdükçe PHP yönetilmesi zor ve geliştiricilerin hata yapmasına müsait olan bir programlama dili haline geldiğini belirtti. Rahat bir şekilde yönetilmesi ve geliştiricilerin hata yapmasını minimuma indirebilmesi için Hack’i geliştirdikleri belirtildi.

Şirket resmi olarak Hack diline geçen sene geçiş yapmıştı. Şimdi ise bu Hack’in açık kaynak kodlarını herkese açmış bulunuyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleİnternet Explorer Kulanıcıları Dikkat!
Sonraki makaleSamsung Galaxy Note 4’ün Özellikleri
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.