Fitbit Kurucusu CES’de Konuşma Yapacak

Fitbit Kurucusu CES’de Konuşma Yapacak

PAYLAŞ

CES 2016’da giyilebilir teknolojiler konusunda çalışmaları bulunan akıllı bileklik üreticisi Fitbit’in CEO’su ve kurucusu James Park da konuşma yapacak. 

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından olan CES, bu yıl 6-9 Ocak 2016  tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenleniyor. Fuarda birçok teknolojik yeniliğin yanısıra, teknoloji firmalarının üst düzey yöneticileri de konuşmalar yapıyor.

Bunlardan biri de CES’te düzenlenecek Leaders in Technology (LIT) etkinliği olacak. Etkinlikte Fitbit’in kurucusu ve CEO’su James Park bir konuşma yapacak. Konuyla ilgili açıklama eski adı CEA yeni adı CTA olan CES fuarının düzenleyicisi firmadan geldi. Yapılan açıklamaya göre LIT etkinliği 7 Ocak 2016 tarihinde Las Vegas’ta bulunan Wynn otelinin Lafite salonunda düzenlenecek. Etkinlikte sadece Fitbit kurucusu değil birçok teknoloji firmasının önde gelen ismi de yer alacak.

fitbit-surge

2007 yılında kurulan James Park ve Eric Friedman tarafından kurulan Fitbit, aktivite takibi yapabilen akıllı bileklikler üretiyor. Dünya çapında satılan birçok ürüne sahip olan Fitbit özellikle nesnelerin interneti ve giyilebilir teknolojiler konusunda önde gelen firmalardan biri. Bugüne kadar 30 milyon ürün satan firma, dünya çapında 55 ülkede faaliyet gösteriyor.