LG Smart TV İşletim Sistemi WebOS’un Eeni Versiyonunu CES 2016’da Görücüye...

LG Smart TV İşletim Sistemi WebOS’un Eeni Versiyonunu CES 2016’da Görücüye Çıkarıyor

PAYLAŞ

LG TV’lerde kullanılan işletim sistemi webOS 3.0 gelişmiş mobil bağlantı ve uzaktan kumanda özellikleri ve çok daha geniş içerik seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Las Vegas’ta düzenlenecek olan Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2016 kapsamında LG akıllı TV işletim sistemi webOS 3.0’ı içeren yeni SMART TV ürün gamını kullanıcıların beğenisine sunacak. LG’nin yeni akıllı işletim sistemi webOS 3.0, TV özelliklerinin çok daha sezgisel bir şekilde kullanılmasını sağlayacak. Geliştirilmiş özellikleri ve sahip olduğu çok daha fazla sayıda yeni içerik sayesinde kullanıcıların webOS’u sevmesini sağlayan ana özellikleri devam ettiren webOS 3.0, bu sayede çok daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edebiliyor.lg-webos

Yeni LG webOS 3.0, Magic Zoom, Magic Mobile Connection ve Sihirli Kumandanın gelişmiş versiyonunu içeren ve kullanıcı deneyimini çok daha üst seviyeye taşıyan üç ‘sihirli’ özellik sunuyor. Magic Zoom, kullanıcıların görüntü kalitesinde kayıp yaşamadan istedikleri nesnelere, harflere ve metinlere yakınlaştırma yapabilmelerini sağlıyor. Magic Mobile Connection ise kullanıcıların mobil cihazlarındaki LG TV Plus uygulaması aracılığıyla oldukça kolay bir şekilde LG SMART TV’lerine telefonlarıyla bağlanma ve mobil uygulamalarına TV ekranından erişebilmelerini sağlıyor. Ekran kumandası özelliği ise kullanıcı deneyiminin çok daha düzenli ve rahat olmasını sağlıyor.

webOS 3.0 içeren LG SMART TV’ler sundukları sayısız içerikler ile evde TV izlemeyi daha da keyifli kılıyor. Multi-view özelliği kullanıcıların aynı zamanda iki farklı kanalı ya da TV kanalıyla birlikte Blu-ray filmi izleyebilmesini sağlıyor. Müzk oynatıcı uygulaması ise webOS 3.0 üzerinden TV kapalı olsa bile müzik alınabilmesini sağlıyor.

LG webOS 3.0 Smart TV’ler Las Vegas Convention Center’da 6-9 Ocak tarihinde düzenlenecek CES 2016 etkinliğindeki LG standında sergilenecek.