Galaxy S4 KitKat Güncellemesine Başladı

Galaxy S4 KitKat Güncellemesine Başladı

PAYLAŞ

Koreli firma Samsung, Galaxy S4 için Android 4.4.2 Kitkat güncellemesini yayınladı. Güncellemenin yansıması biraz süre alabilir. Henüz  Türkiye’ye ulaşmayan güncellemeni en geç Mart ayına kadar Ülkemize de gelmesi bekleniyor.

Son yıllarda piyasaya sürdüğü Android akıllı telefonlar ile dikkat çeken Samsung, 2013 yılında tanıttığı akıllı telefonu Galaxy S4 için Android 4.4.2 Kitkat güncellemesine başladı. Amerikalı mobil operatör Sprint’in cihazları için OTA üzerinden yayınlanan güncellemenin yakında tüm Dünya’ya yayılması bekleniyor.
Galaxy S4 Google Play Edition için 2013 yılı sonunda Android 4.4 Kitkat güncellemesini yayınlayan Samsung, kısa süre içerisinde tüm Galaxy S4‘ler için güncellemenin başlayacağını söylemişti. Güncellemede önceliğin Snapdragon işlemciye sahip 4G’li modellere verileceği düşünülürken, ülkemizde de satışa sunulmuş olan Exynos işlemcili cihazlara ise Mart ayının ortasında güncelleme geleceği tahmin ediliyor.

Kullanıcılar Tarafından Eleştiriliyor
Samsung’un özellikle 2013 yılı içerisindeki güncelleme performansını eleştiren Samsung kullanıcıları, firmanın güncellemeleri yayınlama konusundaki hızını beğenmediklerini söylüyorlar. Aralık ayı içerisinde Kitkat sürümüne güncelleneceği söylenen Galaxy Note 3‘ten ise herhangi bir güncelleme haberi henüz gelmedi.