Genç Google Mühendisi Kamyonda Yaşıyor!

Genç Google Mühendisi Kamyonda Yaşıyor!

PAYLAŞ

Google’ın 23 yaşındaki mühendisi Brandon, normal bir ev yerine kamyonda yaşamayı tercih ediyor.

Google’ın 23 yaşındaki genç mühendisi, San Francisco’ya Google için çalışmaya başladığında küçücük dairler için bile çılgın kiralar istendiğini görünce, bir kamyonetin arkasında yaşamaya karar vermiş. Evin kirasını ve diğer ufak tefek masrafları topladığında yılda en az 40 bin dolar harcama yapması gerektiğini söyleyen Brandon, üstelik zamanının büyük bölümünü evin dışında (ağırlıkla ofiste) geçiriyormuş. Bu kadar para ödemenin saçmalık olduğunu düşünen genç mühendis, ufak tefek araştırmalar sonucu kazancının çok büyük bir bölümünün kendisine kalacağı sisteme geçiş yapmış.

google-brandon-box-truckBrandon’ın içinde yaşadığı box truck (kamyonet) 10.000 dolar değerinde. Bunun haricinde düzenli olarak kamyonet için 121 dolar vergi ödemesi yapıyor. Elektriğe de ihtiyacı olmuyor, çünkü telefonunu ve güç kaynağını iş yerinde şarj ediyor. Diz üstü bilgisayarını da gün içerisinde şarj ettiğinde, sabaha kadar yeterli oluyor. Telefon faturasını da zaten Google ödüyor.

google-brandonBrandon aynı zamanda elde ettiği gelirle şehrin en şık restoranlarda yemek yiyor ve San Francisco’nun tadını doya sıya çıkarıyor.

Park alanı olarak Google’ın kampüsünü kullanan Brandon bu sayede San Francisco trafiğindeki yoğunluktan ve toplu taşıma derdinden kurtulmuş. Brandon’ın hakkını vermek lazım, kendisi boş yere Google’a genç yaşta mühendis olmamış.