iOS 9.1 Güncellemesi Yayınlandı

iOS 9.1 Güncellemesi Yayınlandı

PAYLAŞ

iOS 9.1 güncellemesi yayınlandı. Apple’ın uzun süredir Beta testlerini tamamladığı iOS 9.1 ile gelen yenilikler ve düzeltilen hatalar neler?

iOS 9.1 güncellemesi E-posta hesapları için okunmamış posta sayısında oluşan bir sorunu ve yeni posta veya mesajlarda son kullanılan kişileri silmelerini engelleyen bir sorunu düzeltiyor. iOS 9.1 güncellemesi ile göze çarpan en büyük yenilik; 150’den fazla yeni Emoji yer alıyor.

ios9Kamera ile video kayıt yaparken iPhone’un aşağıya doğru indiğini otomatik olarak algılıyor ve kaydı durduruyor. Böylelikle Live Photos özelliğinin daha etkileyici kullanımı mümkün kılacak. Bunların yanı sıra CarPlay, Müzik, Fotoğraflar, Safari ve Arama gibi özelliklerine yönelik stabilizasyon çalışmaları yapmış.

iOS 9.1 Güncellemesi Alan Apple Modelleri

iOS 9.1 güncellemesini; iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve iPod touch 5 alıyor.

iOS 9.1 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Telefon üzerinden güncelleme için, Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden güncelleme kontrolü yapılıp komutlar izlenebilir.