Google Arama Sonuçlarına Restoran Menülerini Ekledi

Google Arama Sonuçlarına Restoran Menülerini Ekledi

PAYLAŞ

Yeni algoritmasıyla içerik sitelerine trafik yönlendirmeden sonuç göstermeye başlayan Google bu servisini genişletiyor. Google yeni servisiyle arama sonuçlarında restoranların menülerini de gösterecek.Google özellikle bu alana odaklanmış içerik sitelerinin trafiğini önemli miktarda azaltacak gibi görünüyor. Google’ın ABD’ de başlattığını duyurduğu, ancak arama sonuçlarıyla ilgili bilgiyi nereden çektiği, güncelleme süresi, diğer ülkelerde ne zaman aktif olacağı gibi soruların henüz cevaplanmadığı servisle birlikte ilerleyen süreçte içerik sitelerini değişimlerin beklediği kesin.

Hummingbird’le Wikipedia’ya trafik yönlendirmeden sonucun cevabını listeleyen ve şarkı aramalarında YouTube videosunu gömülü olarak göstereren Google’ın amacı tabi ki trafiği kendi içinde tutmak.

Google’ın hizmeti tanıtırken kullandığı restoran olan Fonda San Miguel, ‘menü’ kelimesiyle birlikte arandığında çıkan sonuçlar yukarıdaki görseldeki gibi görünüyor. Fonda San Miguel’i yanında herhangi bir kelime olmadan yapılan aramalarda herhangi bir sonuç değişikliği olmazken menu önerisi de gelmiyor.

BİR CEVAP BIRAK