Google’dan 2.7 Milyon Dolarlık Hack Yarışması

Google’dan 2.7 Milyon Dolarlık Hack Yarışması

PAYLAŞ

Google, bu yıl da düzenleyeceği geleneksel hack yarışmasını duyurdu. Bu sene 4. olarak düzenlenen bu seneki etkinlikte Google, yarışmaya katılacak olanlara toplamda 2,71828 milyon dolar ödül dağıtıyor.

Google ödül miktarlarını her sene matematiksel bir anlama gelecek şekilde belirliyor, bu seneki ödül e (Euler sayısı) olacak şekilde belirlenmiş. Geçtiğimiz yıl da pi sayısına denk gelecek miktarda ödül dağıtılmıştı.

Farklı kategorilerde ödül miktarları değişmekle birlikte eğer katılımcılar içerisinden Chrome OS’i hackleyebilen çıkarsa 2.7 milyon dolara sahip olarak hayatına zengin birisi olarak ayrılacak.
Bu seneki katılımcılara geçtiğimiz yıldan farklı olarak, ARM tabanlı Chromebook (HP Chromebook 11 Wi-Fi) veya Intel Haswell mikro mimarisine sahip Acer C720 Chromebook seçeneklerinden dilediklerini seçme imkanı sunuluyor.

Geçtiğimiz yıl tüm yarışmacılara sadece Intel tabanlı Chrome OS cihazlar verilmişti.
Etkinliğe katılmak isteyen yarışmacıların 10 Mart 2014 saat 17:00′den önce pwnium4@chromium.org e-posta adresine yazarak kendileri için yer ayırmaları gerekiyor. Yarışmaya ilişkin tüm kurallara ise buradan erişilebilir.