Gran Turismo 6 Geliyor!

Gran Turismo 6 Geliyor!

PAYLAŞ

 

Araba yarışı tutkunlarının heyecanla beklediği ve tüm dünyayla birlikte 6 Aralık’ta piyasaya sunulacak Gran Turismo serisinin 6. oyunu için ön siparişbaşladı. Türkiye’ye özel Türkçe menüsü ile sunulacak GT6’da, Avustralya’daki efsanevi Mount Panorama Araba Yarışı Pisti Bathurst de ilk defa boy gösterecek. mpc_LEXUS_01

Türkiye’de 159TL’ye satışa sunulacak oyun için Sony Center, D&R, Media Markt, Teknosa gibi teknoloji mağazalarından özel avantajlarla ön sipariş verilebilir

Oyun ve araba yarışı tutkunlarının heyecanla beklediği, 6 Aralık’ta tüm dünyayla eş zamanlı olarak Türkiye’de ve üstelik özel Türkçe menüsü ile satışa sunulacak Gran Turismo 6’nın ön sipariş dönemi başladı.

Avustralya’daki ünlü Bathurst pisti de, Gran Turismo® tarihinde ilk defa oyun içinde sunulacak. 2013 yılında dünya çapında 70 milyonluk satış rakamını aşan PlayStation® tarihinin en başarılı oyun serilerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Efsane yarışların pisti ilk kez Gran Turismo’da
Türkçe menü seçeneği ile Türkiye’deki oyunseverleri mutlu edecek olan GT6’nın yarış tutkunlarına bir hediyesi de efsanevi yarış pistini oyuna taşıması. Tam adı Mount Panorama Araba Yarış Pisti Bathurst olan pist, motor sporlarının Avustralya’daki evi olarak biliniyor. New South Wales eyaletinde bulunan pist, zengin bir motor sporları tarihine sahip. Burada gerçekleştirilen ilk yarış, 1938 Avustralya Grand Prix olurken, pist bugün Bathurst 12 Hour ve Bathurst 1000’in yanı sıra daha birçok yarışa daha ev sahipliği yapıyor. 6.213 km uzunluğundaki bu zorlu pist, sürpriz dik eğimlere, dağ üzerinde kıvrılan ve en iyi yarışçıların dahi zorlandığı dar kısmı ve hataları affetmeyen çok az kaçış alanına sahip.