Oyunculuk Performansları mı? Yoksa Özel Hayatları mı ?

Oyunculuk Performansları mı? Yoksa Özel Hayatları mı ?

PAYLAŞ

Ünlü oyuncular, genç oyuncular. Başarılı oyunculuk performansları, yetenekleri. Gündemde kalmak için her türlü yolu deneyin oyuncular, medyadan uzak durmak için büyük çaba gösteren oyuncular. Fark büyük ama anlayan yok. Oyuncuların işini doğru yapması,başarılı oyunculuk performanslarıdır bizi ilgilendiren, magazinciler görevi doğru haberleri doğru şekilde yayınlamak. Görevi kötüye kullanmak, 5-10 fazla tık doğru olmayan haberleri paylaşmak niye ? Değer mi ? Değmez. Bir oyuncu,çok başarılı ve çok güzel.

Oyunculuk performansı çok iyi, ama gündemde hep aşk haberleri. Dizideki rol arkadaşları, kendi arkadaşları ve başkaları. Eğer biraz yakınsa ve samimiyse hemen aşk haberleri çıkıyor, garip olan çoğunlukla ünlü isimler. Magazincileri geçtim artık Yazar’larda özel hayata değiniyor, açıklamalar yapıyor. Bizim işimiz bu mu ? Hayır. Bizim işimiz oyunculuğu değerlendirmek, dizileri değerlendirmek, özel hayatı değil. Oyuncunun rızası olsa bile yapılmamalı böyle açıklamalar. Ünlülerin özel hayatı vardır, sevdikleri insanlar vardır. Ama bizi ilgilendiren onların oyunculuğu olmalı. Hiçkimseye bu hak verilmedi, başkasının özel hayatını kurcalayıp bunu gündeme taşımak. Sevdiğimizi saklamak zorundamıyız ? Ve ya başkalarının isteğine,tercihine göre mi sevmeliyiz ? Tabiikide Hayır. Ben oyuncuysam ve performansım iyiyse oyunculuğum konuşulmalı özel hayatım değil,bu hiçkimseyi ilgilendirmeyen bir konu olmalı. Peki ya yakıştırmalar ?

images

Hayranların hayal dünyası geniş, bazıları o dizideki çiftin gerçek hayatta sevgili olmalarını ister, ki bu temennidir güzel istekdir, anlayışla karşılanır ; ama bazıları bu gerçekmiş gibi şeyler yazar.. Bu çok yanlış, çok ayıp ve üzücü. Sevdiğim oyunculara ne kadar zarar verdiğimizin farkında bile değiliz, özel hayatlarına zarar verdiğimizin farkında değiliz. Eğer bu haberler doğruysa ve magazinciler yayınlıyorsa bu başka, ama yanlışsa ve insanlara yanlış bilgi veriliyorsa bu çok ayıp ve ucuz bir durumdur. Kalite düşer,kitle kopar,nefret kazanılır. Oyuncuları özel hayatları konusunda rahat bırakıp oyunculukları ile ilgilenelim, bizi ilgilendiren budur. Hiçkimse açıklama yapmak zorunda değildir. Herkes yerini ve haddini bilmeli,saygılı olmalıdır.

PAYLAŞ
Önceki makaleiOS 8 Ne Zaman Çıkar ?
Sonraki makaleİnternet Sansürü İle Gelen Yeni Engeller
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.