Hacker Grupları IŞİD’e Karşı Birleştiklerini Duyurdu

Hacker Grupları IŞİD’e Karşı Birleştiklerini Duyurdu

PAYLAŞ

Anonymous, terör örgütü IŞİD’e karşı online mücadele için GhostSec ve Ctrlsec hacker grupları ile birleştiklerini duyurdu. Hackerler, IŞİD ile bağlantılı olduğu düşünülen 9 bin 200 Twitter hesabının listesini yayınladılar.

International Business Times’in haberine göre, Anonymous üyelerinden biri, bunun dijital dünya için tarihi nitelikte bir olay olduğunu söyledi. Adı açıklanmayan bilgisayar korsanı, “Böyle gruplar, küresel bir düşmana karşı mücadele için ilk kez birleşiyor. Genellikle çok kapalı oluyorlar. Ancak bu sorun çok büyüdü ve gruplar, bize göre yüksek bir amaç uğruna ittifak kurmayı istedi.” dedi.

IŞİD ile bağlantısı olduğu düşünülen 9 bin 200 hesabın yayınlandığı bildirilen tweet’te ayrıca tüm kullanıcılardan, retweet yoluyla söz konusu hesapların silinmesi çağrısını desteklemeleri istendi.

Anonymous, daha önce, çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde potansiyel militan arayışı için kullanıldığı düşünülen 90 hesabı kırarak kullanım dışı bırakmıştı.

Hacker grubu, IŞİD yandaşlarını, saldırıların devam edeceği konusunda şu sözlerle uyardı: “Siz avlamaya, sitelerinizi, hesaplarınızı, e-postalarınızı devre dışı bırakmaya ve ifşa etmeye devam edeceğiz. Bundan böyle internette sizin için güvenli yer yok. Size virüs gibi davranılacak, biz ise ilaç olacağız.”