PlayStation 4, “Yukimura” 2.50 Sürüm Güncellemesi ile Yakında Geliyor

PlayStation 4, “Yukimura” 2.50 Sürüm Güncellemesi ile Yakında Geliyor

PAYLAŞ

Sony çok yakında yayınlayacağı Sistem Yazılım Güncellemesi Sürüm 2.50 “Yukimura” ile PlayStation 4’ü (PS4)dünyanın en güçlü ve sosyal ağlara çok daha efektif şekilde bağlı sistemi yapacak.

Yakında kullanıma sunulacak olan 2015’in ilk önemli güncellemesi, aralarında oyuncuların açma/kapama düğmesine tek dokunuşla oyunları neredeyse anında dondurup yeniden başlatmasına imkan veren ve büyük bir heyecanla beklenen Suspend & Resume fonksiyonunun gelişi de dahil olmak üzere, yeni bir özellik ve gelişmeler yelpazesini içeriyor.

Diğer başlıca özellikler arasında, hem Remote hem de Share Play’de 60fps aktarım ve geliştirilmiş kupa entegrasyonu da bulunuyor. Ayrıca, “Yukimura” ile Facebook arkadaş bulma ve özellikleri ile PS4 üzerindeki görüntüleri doğrudan Dailymotion üzerinde paylaşma becerisi de geliyor.

”Yukimura”, System Suspend & Resume fonksiyonunun hayata geçirilmesi ile dünyanın en güçlü konsolu üzerinde oyun oynamayı hiç olmadığı kadar konforlu hale getirecek. Bu özellik, Oyuncuların tek bir düğmeye dokunarak PS4’lerini oyun sırasında pürüzsüz şekilde durdurup oyuna tam olarak bıraktıkları yerden başlatmasına ve uzun oyun oturumlarını yarıda bırakmaksızın PS4’ün bekleme moduna geçirilmesine imkan veriyor*1.

Güncellemenin öne çıkan bir diğer özelliği ise oyuncuların hem Share Play hem de Remote Play’i saniyede 60 kare hızında aktarabilme becerisi oluşturuyor*2.Aktarım kalitesindeki bu ciddi artış yüksek hızlı internet bağlantısı bulunan oyunculara, ikinci bir cihaz üzerinden oyun oynadıklarında PS4’ten bekledikleri ışık hızındaki performansı koruyabildikleri, kayıpsız bir deneyim sunuyor.

Oyun oynamanın tüm yönlerini daha sosyal bir deneyime dönüştüren “Yukimura”, kupa entegrasyonunu, her kupa kazanıldığında o anın bir ekran çekimini otomatik olarak yaparak geliştirmek suretiyle Oyuncunun arkadaşları ile birlikte PS4 üzerinde oyun oynarken en iyi anlarını yakalamasını hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Bu süreç, aynı zamanda DUALSHOCK 4 kablosuz kontrol cihazı üzerindeki Share düğmesine basarak kupaları paylaşma becerisi ile daha da kolay hale getiriyor.

“Yukimura” ile gelen bir diğer önemli yeni özellik ise 18 yaşının üzerindeki oyuncular için PS4 üzerinden alt hesapların ana hesaplar haline getirme becerisi ile, hesap sahibinin mevcut PlayStation®Network profillerini, kupa ve diğer haklar ile birlikte korurken tam kontrol veriyor. 18 yaşına basan oyuncuların bir ana hesaba geçmesi için PS4 UI üzerinden güncellenmiş bilgiyi sağlamaları isteniliyor.

PS4’ün sosyal açıdan en bağlı konsol deneyimini sağlaması için; “Yukimura” aynı zamanda Facebook üzerindeki arkadaşlarınızı doğrudan PS4 arkadaş listenize taşıma fırsatını da sağlayarak oyunculara birbirlerini bulup beraber oynamak için daha fazla fırsat sunacak. DUALSHOCK®4 üzerindeki Share düğmesi ile öne çıkan PS4 anları paylaşılırken, Yukimura aynı zamanda oyuncuların doğrudan Dailymotion’a da yükleme yapmasına imkan vererek PS4 oynarken geçirdikleri anları paylaşmaları için daha fazla hizmet ve seçenek yelpazesi de sunacak.

“Yukimura” ayrıca aralarında tersine çevrilmiş renkler, metin okuma, büyütülmüş metin, daha kalın yazı karakterleri, daha yüksek kontrastlı kullanıcı ara yüzü seçeneklerinin yanı sıra gösterilen resimlerde zoomlama yeteneğinin de aralarında bulunduğu, PS4 üzerindeki kullanıcı deneyimini artırmak üzere tasarlanmış bir dizi destekleyici özelliği de kullanıma sunuyor. Kullanıcıların aynı zamanda DUALSHOCK 4 kablosuz kumanda cihazı için kendi özel ihtiyaçlarını karşılayacak özel düğme konfigürasyonları da ekleyebilecek olması, her oyuncunun kendi alışkanlıkları ve oyun tarzına uygun bir kontrol kurgusuna sahip olmasını mümkün kılacak.

“Yukimura” kod adını taşıyan PS4 Sistem Yazılımı Güncelleme Sürüm 2.5, yakında Türkiye’deki oyunculara sunulacak.