Hayvanlar Hakkında İlginç Bilgiler

Hayvanlar Hakkında İlginç Bilgiler

PAYLAŞ
Hayvanlar Hakkında İlginç Bilgiler
Hayvanlar Hakkında İlginç Bilgiler

Hayvanlar Hakkında İlginç Bilgiler! Doğa karşımıza sürekli ilginç şeylerle çıkar. Gerçi insanoğlu için bilmediği ve anlamlandıramadığı çoğu şey ilk başta ilginç gelir. Hayvanlarla her zaman temas halinde bulunsak da hala tamamını keşfedemedik. Hatta bildiğimiz hayvanların tüm özelliklerini bile henüz çözmüş sayılmayız. Davranışlarına anlam veremeyebiliriz ve vücutlarının yapısını anlamış değiliz. İşte size hayvanlar hakkında ilginç bilgiler.

Bukalemunlar en dikkat çeken özelliği sıradışı renk değiştirme özellikleridir. Ancak bunun dışında bukalemunların dilleri vücutlarının boylarının 1.5 katına kadar uzayabilir. Hareketli ve yapışkan olan bu dil bir jet uçağından 5 kat daha hızlıdır.

Bukalemunlar çevrelerine uyum sağlamak için renk değiştirmezler, bunu duygularını ve belirli tepkileri göstermek için yaparlar

Mavi Balinalar şimdiye kadar tam olarak tartılamadı. Boyutlarından dolayı, ağırlığını ölçecek bir sistem yok. Ancak şu ana kadar yakalanan mavi balinalar parçalara bölünerek tartıldı ve ilginç bir sonuç ortaya çıktı. Bir mavi balinanın yalnızca dili yetişkin bir filin ağırlığındadır. 2.7 ton ağırlığında olan dil sizleri hayrete düşürmüş olmalı.

İstiridyeler yaşamları boyunca birçok kez kendi cinsiyetlerini değiştirirler.

Alpheidae karidesi yaşayan canlılar arasındaki en gürültücü hayvandır. Diğerinden daha büyük olan kıskacını kullanarak suyu 100 km hızla itebilir ve bu 200 desibel ses meydana getirir. Bu şiddette avına gönderdiği hava baloncuğuyla birlikte kurbanını şaşkına çevirir ve öldürür. Onlara derin suların Red Kit’i diyebiliriz.

Kutup ayılarının güneş ışınlarını kullanarak ısınabilmeleri için beyaz tüylerinin altında siyah derileri vardır.

Palyaço balıkları erkek olarak doğarlar ve sonradan sadece baskın dişi olmak için cinsiyet değiştirirler.

Elektrikli yılan balığı 600 volta kadar elektrik verebilir.

Hamilelik süresi en uzun olan memeli, 2 yıl boyunca yavrusunu karnında taşıyan Afrika filidir.

Vampir yarasalar sadece kan ile beslenirler. 100 yarasalık bir koloni yılda 25 ineğin kanını içer.

Deniz hıyarları, savunma mekanizması olarak iç organlarının birazını anüsünden dışarı çıkartır.

Coelacanth’lar 1935’te tekrar keşfedilene kadar 65 milyon yıl önce dinozorlarla birlikte soyunun tükendiği düşünülüyordu.

Anakondalar çiftleşeceği zaman, bir kaç rakip erkek dişinin etrafında top halini alır ve 1 ay süren bir yarışma yaparlar.

Morsların hayatları boyunca uzayan 1 metrelik uzun dişleri aslında köpek dişleridir.