HTC, Akıllı Bileklik Pazarına Grip ile Merhaba Dedi

HTC, Akıllı Bileklik Pazarına Grip ile Merhaba Dedi

PAYLAŞ

HTC, Barselona’daki Dünya Mobil Kongresi kapsamındaki “Ütopyaya Yolculuk” etkinliğinde spor yapanlar ve günlük fiziki aktivitelerini takip etmek isteyenler için dahili GPS bağlantılı akıllı bileklik HTC Grip’i tanıttı.

HTC, HTC Grip’i geliştirirken spor ekipmanları markası Under Armour’la birlikte çalıştı. HTC Grip kullanıcıların egzersiz bilgilerini kaydetmek için UA Record sisteminden faydalanacak. HTC ilk yüksek performanslı, akıllı fitness takipçisi olan GPS özellikli HTC Grip’i görücüye çıkardı. Amerika’nın ünlü spor giyim ve aksesuar markası Under Armour’un sporcular ve fitness meraklıları için tasarladığı yeni sağlık ve fitness ağı UA Record üzerinde çalışacak olan Grip, HTC’nin ünlü tasarımını güçlü ve doğru takip ile kaynaştırarak sporcuların çeşitli spor ve kişisel hedefler belirlemelerine ve bu hedefleri yakalayıp aşmalarına imkân veriyor. Android ve iOS cihazların yanı sıra kalp atış hızı monitörleri gibi Bluetooth özellikli aksesuarlar ile de uyumlu olan Grip, fonksiyonelliğini artırarak Under Armour Connected Fitness platformuna ek performans verileri sağlıyor.

‘Sporcular kendini aşacak’

HTC Creative Labs Kurumsal İkinci Başkanı Drew Bamford konuyla ilgili şunları söyledi: “Under Armour ile ortaklığımız tüm azim, beceri ve tutkumuzu sporculara her gün antrenmanlarından en iyi verimi almanın yeni yollarını geliştirmeye yöneltmemize imkân verdi. Grip, UA Record ile derin entegrasyon sunan ilk ürünümüz olarak profesyonel sporcuların yüksek standartlarının dahi ötesine geçen bir deneyim sağlıyor.”

‘HTC heyecan verici bir ortak, performansın kurallarını yeniden yazacağız’’

Under Armour’un Ağa Bağlı Fitness’ten sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Robin Thurston ise şöyle konuştu: “HTC, Under Armour için heyecan verici bir ortak ve HTC tarafından tasarlanan ve sadece UA Record üzerinde çalışan Grip, önümüzdeki yıl yaşanacak olanlara dair bir fikir veriyor. Birlikte, her düzeyden sporcuyu güçlendirip bunlara ilham vermenin ve performans takibi, antrenman ve iyileşme konusunda kural kitabını yeniden yazmanın yeni yollarını bulmak üzere çalışıyoruz.”

Tavizsiz tasarım, üst düzey performans

Grip, en ekstrem antrenman rejimlerini dahi rahat şekilde desteklemek üzere tasarlandı. Kıvrımlı su geçirmez bant, antrenmanlar sırasında cildinizi sıkıştırmadan veya kıyafetinize takılmadan bileğinize uyum sağlıyor. Eğimli PMOLED ekran, hareket halindeyken zamanı, mesafeyi ve uyarıları okumayı da kolaylaştırıyor. Mükemmel şekilde oturmasını sağlamak için üç farklı boyutta temin edilebilen Grip, hem tarz hem de performans olarak en gelişmiş antrenman ekipman ve kıyafetlerini dahi tamamlıyor.

Kalp atışları, adımlar, performans ve uyku takip altında

Çeşitli egzersizleri (koşudan bisiklete ve spor salonunda geçirilen zamana kadar) takip ve kayıt edebilen Grip’in su geçimez de olması, cihazı spor salonundan duşa ve ötesine kadar her adımı takip etmek için mükemmel bir seçenek yapıyor. 100 mAh pili, entegre GPS açıkken beş saate kadar ömür sağlarken Grip’in tümü de UA Record ile gerçek zamanlı olarak senkronize olabilen güzergah, mesafe, tempo ve yakılan kalori bilgilerini doğru şekilde yakalamasına imkan veriyor. Aynı zamanda aralarında Under Armour A39’un da bulunduğu bir dizi harici kalp atış hızı monitörüne de bağlanabilmesi Grip’i kalp atış hızını takip etmek isteyen sporcular için ideal hale getiriyor. Günlük kullanım için, tek şarjda 2,5 güne kadar dayanan Grip, günlük faaliyetleri takip etmek için ideal.

Profesyonel antrenörler uykunun her ciddi antrenman programının başarısında hayati bir role sahip olduğunu kabul edecektir ve Grip’in otomatik uyku tespiti uykuda harcanan toplam zamanı kaydediyor. Derin ve hafif uyku dönemleri de, zirve fitness ve performansı ortaya çıkartmalarında sporculara yardımcı olacak uyku kalıplarını geliştirmelerini yardımcı olmak üzere kaydediliyor.

Bağlı kal, odaklı kal

En zorlu egzersizin ortasında dahi, kimse dış dünya ile temasını yitirdiğini hissetmek istemez. Bir Android veya iOS akıllı telefona bağlandığında, sadece bileğinize bakarak gelen çağrı ve mesajları tek bir adımı atlamadan veya akışınızı engellemeden görmenize imkân veriyor. Net, 1,8 inçlik PMOLED ekran en son gerçek zamanlı istatistiklerinizi göstererek müzik çalma listenizi bileğinizden uzaktan kontrol etmenizin de kolay bir yolunu sunuyor.

Ya kendini zorla ya da eve dön 

HTC Grip, performans verilerini Under Armour’dan UA Record ile kusursuz şekilde senkronize edecek şekilde tasarlanması ile, hepsi bir arada bir dijital deneyim için antrenmanınızın etkisini ortaya koyan güçlü matematiksel analizlerin yanı sıra sosyal çevrenize ve özel içeriklere erişebilmenize de imkan veriyor. Profesyonel sporcular, diyetisyen ve antrenörlerden güncellemeler ile ilham alın, ya da alternatif olarak, kişisel motivasyonunuzu bir takıp çalışması haline getirin ve güncelleme ve fotoğraflarınızı paylaşarak veya interaktif zorluklarda doğrudan onlarla rekabet ederek güncelleme ve fotoğraflarınızı paylaşın.