iOS 9 Beta 2 Geliştiriciler İçin Yayınlandı

iOS 9 Beta 2 Geliştiriciler İçin Yayınlandı

PAYLAŞ

Apple, iki hafta önce WWDC – Uluslararası Geliştiriciler Konferansı’nda iOS 9’u tanıtmıştı. Dün akşam saatlerinde ise iOS için ikinci betayı yayınladı.

Yeni iOS Beta sürüm notlarında belirtildiği üzere, pek çok hata düzeltmesi içeriyor. Yazılım henüz tamamlanmamış olduğundan hala hataları olduğunu unutmamak gerek. Bunun için test için sahip olabileceğiniz cihazlar dışında gündelik cihazınıza beta yazılımı kurmanızı tavsiye etmiyoruz. iOS 9 beta‘sını kullanmak için nihai sürümün yayınlanacağı sonbahar aylarına kadar beklemenizi öneririz.

[blockquote style=”3″]2. beta, Apple’ın kayıtlı geliştiricilere açık olan indirme sayfası üzerinden veya iOS 9 Beta 1 yüklü cihazlara OTA üzerinden yüklenebilir.[/blockquote]

iOS 9 Beta 2’nin, önceki beta sürüme göre daha başarılı bir pil ömrü sunması bekleniyor. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan iOS Beta 1. sürümü, iOS 8.3 veya iOS 8.4 beta 4’e kıyasla neredeyse iki katı daha fazla pil tüketiyordu. Kimi cihazlarda App Store‘un uygulama güncellemelerinin yapılmasına ve notların gözükmemesi gibi hataları beraberinde getiriyordu.