iPhone 7’nin Teknik Çizimleri Basına Sızdı!

iPhone 7’nin Teknik Çizimleri Basına Sızdı!

PAYLAŞ

Uzun zamandan beri piyasada iPhone 7 modeli ile gündemden düşmeyen Apple son olarak telefonun teknik çizimleri ile yeniden gündeme geldi.

Telefonun teknik çizimlerini sızdırılması ile birlikte iPhone 7 tasarımı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak mümkün olurken yapılan sızdırmalarda kaynakların güvenilir olduğu da belirtildi. Bu bakımdan önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen iPhone 7 tanıtım öncesinde ilk defa bu kadar detaylı bir şekilde görüntülenmiş oldu.

İlk Değil

Bugüne kadar pek çok farklı özelliği basına sızdırılan iPhone 7’de tasarımın son halinin verildiği telefon modelinin görüntüleri daha önce paylaşılmıştı. Yaşanan bu durum tanıtım öncesinde telefon ile ilgili pek çok bilginin elde edilmesinde sağlarken Apple tarafından yapılan teknik çizimlerin de sızdırılması markanın bu anlamda ciddi bir zafiyeti bulunduğunu da gösterdi. Zira özelliklerden ziyade teknik çizimlerin paylaşılması marka içinden sızdırma yapıldığının bir göstergesi olarak görülüyor.

Teknik çizimlerden elde edilen bilgiler doğrultusunda telefonda kulaklık girişinin bulunmaması kesinlik kazanmış durumda. Aynı zamanda kamera lensinin de fark edilir derecede büyümesi kullanıcıların daha iyi kameraya sahip olacağını da bir göstergesi olarak görülüyor.

 

PAYLAŞ
Önceki makaleAndroid 7.0 Note 7’ye Ne zaman Gelecek?
Sonraki makaleHuawei’den 4.000 mAh Kapasiteli Yeni Telefon
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.