Huawei’den 4.000 mAh Kapasiteli Yeni Telefon

Huawei’den 4.000 mAh Kapasiteli Yeni Telefon

PAYLAŞ

Dünya genelinde en iyi üçüncü üretici konumundaki Huawei yeni modelleri ile piyasaya giriş hazırlığında.

Marka tarafından üzerinde çalışmaların yapıldığı yeni bir telefon modelinin tüm özellikleri öğrenilse de telefonun hangi model olacağı ve ne zaman piyasaya sunulacağı gibi detaylara ulaşılamadı. 

Yeni Modelde Neler Var?

Huawei tarafından telefon modellerinde en çok önemsenen detaylardan bir tanesi batarya kapasitesi olurken yeni telefonda 4000mAh kapasiteli bir bataryanın kullanılacağı görüldü. Bu bakımdan yeni çıkarılacak telefon modelinin kullanıcılar tarafından en azından bataryası ile oldukça ilgi görmesi beklenirken telefondan 5 inçlik HD çözünürlüğünde bir ekranın yer alacağı de belirtildi. Tercih edilen işlemcinin 8 çekirdekli olduğu görülürken telefon 3 GB RAM ve 16 GB depolama alanı ile desteklenecek.

Kamera konusunda da yine kaliteyi elden bırakmak istemeyen Huawei arka kamerada 13 megapiksel, ön kamerada ise 5 megapiksellik bir kamerayı tercih etmiş durumda.

TELEFONUN ölçülerinin 143,2 × 70,4 × 8,1 mm olacağı belirtilirken, 145 gram ağırlığına sahip cihaz, pratik bir kullanıma sahip olacak. Telefonda Android 6.0 işletim sisteminin kullanacağı belirtilirken telefonun adı ve diğer detayları henüz öğrenilemedi.