Lamborghini, Yeni Aracın Lansmanını Artırılmış Gerçeklikle Yapacak!

Lamborghini, Yeni Aracın Lansmanını Artırılmış Gerçeklikle Yapacak!

PAYLAŞ
Lamborghini, Yeni Aracın Lansmanını Artırılmış Gerçeklikle Yapacak!
Lamborghini, Yeni Aracın Lansmanını Artırılmış Gerçeklikle Yapacak!

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Pek çok organizasyonun büyük veya küçük ayırt etmeksizin iptal edildiğinin ya da ertelendiği şu günlerde firmalar farklı çözümler arıyor. Eğer yapma imkanları bulunuyorsa çevrim içi etkinliklere yönelerek planlarını uygulamaya koyuyorlar. Lamborghini bu gücü elinde bulunduran güçlü firmalardan biri ve bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.

Dünyanın en çok bilinen otomobil markalarından biri olan Lamborghini yeni aracının lansmanını yapmaya hazırlanıyor. Ancak bu lansman diğerleri gibi gerçekleşmeyecek. Lamborghini’nin resmi websitesi aracılığıyla gerçekleştirilecek olan lansmanda AR teknolojisinden faydalanılacak.

lamborghini-yeni-aracin-lansmanini-artirilmis-gerceklikle-yapacak

İtalyan otomotiv devi Lamborghini’den büyük bir adım geldi. Şirket, artırılmış gerçeklik kullanarak yapacağı araç lansmanının detaylarını resmi olarak açıkladı. Lamborghini tarafından yapılan bilgilendirmeye göre lansman, 7 Mayıs Perşembe günü Türkiye saatiyle 14.00’da gerçekleştirilecek. Bu etkinlik sayesinde Lamborghini, bir lansmanda artırılmış gerçeklik kullanan ilk otomobil markası olacak.

Lamborghini’nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer veriliyor:

Lamborghini, küresel acil durum ve karantina döneminde yeni aracını tanıtmak için artırılmış gerçekliği kullanıyor. Apple’ın AR Quick Look teknolojisinden yararlanan şirket, yeni V10 spor otomobilini dünya çapındaki müşterilere ve hayranlara doğrudan getiriyor. Tek ihtiyacınız olan bir iPhone ya da iPad

AR Quick Look sisteminin Android cihazlarda çalışmadığını belirtelim. iOS 11 ve sonrası sürümlere sahip Apple cihazlarda kullanılabilen sistemin aynı zamanda A9 ve üzeri işlemcilere sahip cihazlarda olduğunu da ekleyelim.

lamborghini-yeni-aracin-lansmanini-artirilmis-gerceklikle-yapacak

Lamborghini tarafından belirtilen tarih ve saatte siteye ulaşan kişiler gerekli olan cihazları kullanarak yeni aracı görüntüleyebilecek. Lamborghini internet sitesine giden otomobil tutkunları ‘AR’de görün’ butonuna basarak yeni üstü açık aracı yakından görebilme şansına sahip olabilecek. Otomotiv sektörü için dünyada ilk defa yaşanacak bu sanal deneyim, markanın hayranlarının 1:1 ölçek de dâhil olmak üzere yeni aracın boyutunu görüp hem iç hem de dış detayları yakından izleme fırsatını bulmasını sağlayacak. Ayrıca yeni otomobilin görüntüleri  kaydedilebilecek.

şirketin CEO’su Stefano Domenicali, Lamborghini’nin yeni iletişim yöntemlerine öncülük ettiğini vurgulayarak çalışmaya katkıda bulunan tüm ekibin heyecanını koruduğunu ifade etti. Ayrıca yine şirket tarafından bildirilene göre çok yakında bu teknoloji, yalnızca Huracan EVO RWD Spyder’da değil; tüm Lamborghini araçlarını görüntülemede kullanılacak.