Lise Öğrencisi Facebook’ta Güvenlik Açığı Buldu 12 Bin Dolar Kazandı

Lise Öğrencisi Facebook’ta Güvenlik Açığı Buldu 12 Bin Dolar Kazandı

PAYLAŞ
Facebook patladı!

Ankara’da yaşayan 19 yaşındaki lise öğrencisi Gökay Gündoğan, Facebook’un 10 kez güvenlik açığını buldu ve toplamda 12 bin dolar ödülün sahibi oldu.

Ankara’nın Sincan bölgesinde yaşayan Gökay Gündoğan, Facebook’un 10 tane güvenlik açığını bularak hem 12 bin doların sahibi oldu, hem de ismini Facebook 2013 ve 2014 Teşekkür Listesi’ne yazdırdı. Gündoğan, “Facebook’ta güvenlik açıklarını raporlayabileceğiniz bir bölüm oluşturmuşlar. Ben de oraya, istenilen kişinin gönderisini silebilme güvenlik açığını raporladım. Daha sonra açığı onayladılar ve bana 3 bin dolar verdiler.” dedi.

Gündoğan, daha sonraysa ortak arkadaşı olmadan, istenilen kişinin gönderisine yorum yapabildiği açıkla 4 bin 500 dolar, var olan gönderileri gizleyip bütün gönderileri kendi gönderileri yapabildiği açıkla da 1500 dolar ödül kazandı. Diğerleri tarafından paylaşılan herhangi bir gönderiye görsel ekleyebildiği açıkla bin dolar ve son olarak bulduğu mantıksal hatayla da bin dolar daha kazanan Gündoğan, Twitter’da ise istediği kişinin bilgilerini alabildiği bir açık keşfetti.

PAYLAŞ
Önceki makaleBeklenen Güncelleme Yayınlandı; iOS 7.1.1 Yayınlandı
Sonraki makaleReenkarnasyon Gerçekten Var mı?
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.