Microsoft Server 2003’den Desteğini Temmuz Ayında Çekiyor

Microsoft Server 2003’den Desteğini Temmuz Ayında Çekiyor

PAYLAŞ

Windows Server 2003 bir çok kurum tarafından halen kullanmakta olan işletim sistemi. Microsoft Windows Server 2003 desteğinin 14 Temmuz 2015 tarihinde sona ereceğini bildirdi.

Microsoft, müşterilerin sorun yaşamaması adına bir an evvel Windows Server 2012 sürümüne ya da bulut platformu olan Microsoft Azure‘a geçilmesini öneriyor.

 

WindowsServer2003

 

[blockquote style=”4″]Windows Server 2003 için desteğin sona erme dönemi, müşterilerinizin kendilerini yenilemelerine ve yalnızca Windows Server 2012 R2’nin avantajlarını benimsemelerine değil, karma bir ortamda buluta taşınmalarına da yardımcı olmak için mükemmel bir zaman. Bu dönem, ayrıca, donanımın yanı sıra uygulama yükseltme ve geliştirmeyi de kapsayan sayısız fırsatlar sunuyor.[/blockquote]
Yayınladığı makalede bulut platformun önemine de değinen Microsoft, müşterilerine ise uygun fiyatlı teklifler hazırlandığını ve yetkili bir iş ortağı ile temasa geçilmesini istedi. Microsoft tarafından 4 adımda en son sunucu işletim sistemi olan Server 2012‘ye yükseltme adımları da sunuluyor.