Milyonlar Doctor Who için ekran başında

Milyonlar Doctor Who için ekran başında

PAYLAŞ

Milyonlarca izleyici Doctor Who dizisi için ekran başına geçti Dizinin 50. yılı sebebi ile çekilen 75 dakikalık özel bölüm 96 ülkede izleyicileri ile buluştu. doctor_who

Doktor’un Günü adı verilen bölüm için 3 farklı Doktor rol aldı. Seri boyunca Doktor karakterini 12 farklı aktör canlandırırken dizi ayrıca 50 yıllık yayın hayatı ile Guinness Rekoru kırmayı başardı. Bölümde oynayan 3 doktoru ise en son doktor Matt Smith, bir önceki doktor John Tennant ve deneyimli oyuncu John Hurt canlandırdı. Ülkemizde de en popüler İngiliz dizilerinden biri olan Doctor Who ayrıca bilim kurgu alanında en başarılı yapımlardan biri olarak değerlendirilmekte.

Doctor Who Hakkında:

Doctor Who (Türkçe anlamıyla Doktor Kim) BBC yapımı İngiliz bilim kurgu televizyon dizisidir. Dizi; Doktor olarak bilinen, zamanda yolculuk yapan insansı Dünya dışı yaratık olan Zaman Lordu’nun maceralarını anlatmaktadır.

Doktor, dışarıdan 1950’lerden kalma bir polis kulübesi gibi görünen TARDIS adındaki bilince sahip ve zamanda yolculuk edebilen bir uzay gemisi ile evreni araştırır. Doktor, yardımcıları ile beraber uzay ve zamanı keşfeder, sorunları çözer, yaratıklarla yüzleşir ve tarihe yapılan müdahalelere engel olur.