Pedofiliye Savaş Açtık ! Tecavüzcülere En Ağır Ceza Verilsin !

Pedofiliye Savaş Açtık ! Tecavüzcülere En Ağır Ceza Verilsin !

PAYLAŞ

Kader.. O çocukluğunu yaşayamadı ! Yüzü gülmeli, okuyamadı, gerçekten sevemedi hayatında.. 12 yaşında GELIN oldu , 13 yaşında ANNE oldu , 14 yaşında CESET oldu Kader… Kader gibi onlarca hatta yüzlerce çocuk var, kim bilir ne durumdalar ama haberimiz yok. Öldükten sonra ayağa kalkıyoruz.. Bizim Çocuk Gelin dediğimiz ve hafifleştirdiğimiz şeye dünya Pedofili diyor. Bizim Istismar dediğimize dünya TECAVÜZ diyor. Insanlığa tecavüz,çocukların bedenine tecavüz,kalbine,ruhuna,geleceğine tecavüz…

Kader’e gerçektek kim kıydı ? Bence soru yanlış ! Kader’e kimler kıydı ? Diye sormalıyız. Kader’e ailesi kıydı,güvendiği insanlar kıydı,zorla onun bedenine sahip olan ” ADAM ” kıydı. Adam bile demek istemiyoruz. Bir canlı sadece. Olan Kader’e oldu. Bu onun Kaderi değildi ! Bu bahanedir,yalandır. Bu katliamdır,cinayettir,vahşetdir.
Kader’e imam kıydı ! Imam diyorum, hani bildiğimiz imam. Din adamı olması gereken,müslüman ve her zaman doğru tarafta olması gerek biri Imam. Lakin ona değil Imam , Insan bile demek gelmiyor içimden. Kader’e kimler mi kıydı ? Kader’e yaşadığı köyün insanları kıydı. Susarak,sessiz kalarak,ihbar etmeyerek,engel olmayarak,bu vahşete seyirci kalarak kıydılar Kader’e. Hiç bir günah,işlenmiş hiç bir suç insanın yanına kalmaz.
” Allah yarına bırakır ama yanına bırakmaz. ”

BdxdxOdCMAAR11P

Pedofiliye savaş açıyoruz. Susmak,sessiz kalmak yok artık. Geç kaldık hemde çok geç. Ama nice Kader’ler kurtulsun diye mücadele etme zamanı. Vicdanı olan, insanlığı olan asla susmaz bu duruma.
Tecavüzcüler niye serbest ? Baklava çalan çocuklar tutuklanırken,hırsızlık yapanlar tutuklanırken, büyük şahıslara hakaret edenler tutuklanırken TECAVÜZCÜLER SERBEST ! Çok az durumlarda Tecavüzcülere 10-12 yıl ceza verildi. Ama okuduğumuz haberlerden de belli oluyor ki en fazla 6 ay – 1 yıl yatıp çıkıyorlar. Serbest kalanlardan bahs etmiyorum bile. Hakimlerin çocuğu yokmu ? Vekillerin, bu ülkeyi yönetenlerin çocukları yokmu ? Çocuklarını geçtim, vicdanları yokmu ? Görünen köy kılavuz istemiyor işte, YOK. Tecavûzcülere En ağır cezalar verilmeli ! Masum ve mağdur çocukların hayatı karardı,gelecekleri karardı. Yeter !
Hep birlikte sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu konuda özellikle sosyal medyada búyúk işler yapan ve halkı uyandıran @cocuktecavuzson ve @cocukbd sayfaları var.

Pervari’de 12 yaşında evlendirilip, 14’ünde hamile kaldığı ikinci çocuğunu erken doğum sonucu kaybeden ‘çocuk gelin’ Kader’in cansız bedeni, evinde silahla vurulmuş halde bulundu. Damadın ailesi ‘Bunalımdaydı intihar etti’ dese de, savcılık ‘cinayet’ şüphesiyle soruşturma başlattı.

SİİRT’in Pervari ilçesinde, 12 yaşında görücü usulüyle evlendirilen ve 13’ünde anne olan 14 yaşındaki Kader Erten, bir süre önce erken doğumla dünyaya getirdiği ikinci çocuğunun ölümünün ardından evinde silahla vurulmuş halde bulundu. Yaklaşık 2.5 yıl önce Van’ın Çatak ilçesinde yaşarken, ailelerin onayı üzerine Mehmet Atak ile evlendirilen Kader Erten, Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Düğümcüler köyüne gelin olarak geldi. Resmi nikâhsız eşi Atak’ın ailesiyle yaşamaya başlayan Kader Erten, 13 yaşında anne oldu.

14’ÜNDE İKİNCİ ÇOCUK
Yaklaşık bir yıl sonra ikinci çocuğuna hamile kalan Erten’in eşi, iki ay önce vatani görevini yapmak üzere Edirne’nin Keşan ilçesindeki birliğine teslim oldu. Bir yaşındaki çocuğu ve karnındaki 7 aylık bebeğiyle askerdeki eşinin yolunu gözleyen Erten, erken doğumla dünyaya getirdiği ikinci çocuğunu kaybetti. Evladını kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan genç kadın, odasında silahla vurulmuş şekilde ölü bulundu. Pervari Cumhuriyet Savcılığı da ölümü şüpheli bularak, soruşturma başlattı. Savcılık, Kader Erten’in eşinin ailesindekilerin ifadelerine başvurdu.

‘BUNALIMA GİRMİŞ’
Eşi Mehmet Atak’ın ailesi, gelinlerinin ikinci çocuğunu kaybettikten sonra bunalıma girdiğini ve odasından çıkmadığını iddia ederek, silahla intihar ettiğini ileri sürdü. Nüfus cüzdanında doğum tarihi 21 Temmuz 2000 olan Kader Erten’in eşinin ailesi, ifadelerinde, gelinlerinin nüfus kaydının doğru olmadığını savunarak, “Geçen yıl onun gerçek yaşını belirlemek adına kemik yaşı tespiti yapılması için mahkemeye başvurduk. Halen mahkeme sürüyor” dedi.

“Çocuk Gelinler Sözlüğü”
YILLARDIR küçük yaşta ve zorla evlilikler sorunu hakkında çalışmalar yürüten Uçan Süpürge Derneği, çocuk evlilikler, çocuk haklarıyla ilgili özel günler ve kavramlara ilişkin “Çocuk Gelinler Sözlüğü” hazırladı. Uçan Süpürge Derneği Editörü Selen Doğan, böyle bir sözlüğün ilk kez hazırlandığını belirtti.

SÖZLÜKTEN NELER VAR
ÇOCUK Gelinler Sözlüğü’nde, A’dan Z’ye, 100 üzerinde kavramdan bazıları şöyle:
– Acil Yardım Hattı: Küçük yaşta evlendirme tehdidi altındaki bireylerin her türlü desteği alabileceği devlete ait tek telefon numarası olan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesindeki ALO 183’tür.
– Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek İçin Ortaklık Ağı: UNICEF’in desteğiyle kurulmuştur. Amacı, Türkiye’de çocukların yararına faaliyet gösteren ulusal veya yerel sivil toplum örgütleri ve üniversitelerin çocuğa karşı şiddeti önlemeye yönelik hak temelli izleme ve savunu çalışmalarını kolaylaştırmak ve desteklemektir.
– Çocuk Hakları İzleme Komitesi: Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin üye devletlerce uygulanmasını izleyen bağımsız uzmanlardan oluşmuş bir organdır.
– Girls not Brides (Gelinler değil kızlar): Çocuk evliliklerini durdurmak için küresel çapta örgütlenmiş, merkezi İngiltere’de olan bir ağdır.

PAYLAŞ
Önceki makaleSamsung Galaxy S5 Geliyor
Sonraki makaleMerakla Beklenen HTC M8’in Özellikleri
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.