Pentagon, UFO Görüntülerini Doğruladı!

Pentagon, UFO Görüntülerini Doğruladı!

PAYLAŞ
Pentagon, UFO Görüntülerini Doğruladı!
Pentagon, UFO Görüntülerini Doğruladı!
ABD Savunma Bakanlığı, Pentagon, daha önce internette yayılan bazı UFO videolarını resmen yayınladı. Bu zamana kadar ‘son derece gizli’ olarak belgelenen videolar, içerisinde hassas bilgi barındırmadığı gerekçesiyle halka açıldı.

Pentagon, daha önce internette yayınlanan ve ABD Donanması tarafından ‘son derece gizli’ olarak belgelenen üç adet videonun gizliliğini bozarak yayınladı. Videolarda birçok kişinin UFO ya da tanımlanamayan uçan nesne olarak bildiği nesneler, ABD Donanması sözcüsü Joe Gradisher tarafından ‘açıklanamayan hava fenomeni’ olarak adlandırıldı.

Pentagon sözcüsünün, paylaşılan video hakkında yaptığı açıklamada “Videolarda gözlemlenen hava fenomeni hâlâ ‘tanımlanamayan’ olarak belirtiliyor” ifadelerine yer verildi.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, ABD Donanması’na ait pilotların görüntülediklerini resmi bir şekilde yayınlamış olsa da videoların eski olduğu da biliniyor. Videolardan birinin 2004 yılında çekildiği söylenirken diğer ikisinin 2015 yılına ait videolar olduğu ifade edildi.

Videoların neden yayınlandığına ilişkin de bir açıklama yapan Pentagon, yapılan araştırmalar sonucunda haberimize konu olan videoların yayınlanmasının söz konusu videoların yayımlanmasının, Donanma sistemine ait hassas bilgileri içermediği ve bu sistemi tehlikeye atmayacağı kanaatine varıldığı belirtildi. Videolarda hassas bilgiler yer almadığı için videoların yayınlanmasında bir sakınca olmadığına karar verildi.

Pentagon sözcüsü Harry Reid, yaptığı açıklamada yıllar önce internete düşen videolara ilişkin “İnternette dolaşan videoların gerçek olup olmadığı ya da buna benzer daha fazla video olup olmadığına ilişkin karışıklıkları ortadan kaldırmak için videoları paylaşmaya karar verdik” ifadelerini kullandı.

Pentagon sözcüsünün yanı sıra ABD eski senato üyesi Harry Reid, paylaşılan UFO görüntülerine ilişkin “Pentagon’un sonunda bu görüntüleri paylaşmasına sevindim ancak bu görüntüler mevcut materyallerin ve araştırmaların çok küçük bir kısmını oluşturuyor. ABD bu konuya ciddi ve bilimsel bir şekilde yaklaşmalı ve olası ulusal güvenlik önlemlerini almalı. Amerikalılar bilgilendirilmeyi hak ediyor” ifadelerini kullandı.

Bu videolar aslında geçtiğimiz yıl yayınlanmıştı. Ancak konunun sosyal medyaya yeniden taşınması ve 2020 yılıyla ilgili esprilerin fazlasıyla yapılmasından dolayı tekrar popülerleştiğini görüyoruz. Hatta popüler Türk YouTuber Barış Özcan’da kanalında bu konuyla ilgili bir video paylaşmıştı. O videoya da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.