Pizzanız Üç Yıl Bozulmayacak!

Pizzanız Üç Yıl Bozulmayacak!

PAYLAŞ

Amerikan ordusu, buzdolabında saklanmasa da üç yıl süreyle bozulmayan pizza geliştirdi. Yeni teknolojiyle geliştirilen pizza, imalatı başladığında asker kumanyalarındaki yerini alacak.

Amerikalı askerler artık dünyanın neresinde görev yaparlarsa yapsınlar yanlarında pizzalarını da götürebilecek. Amerikan ordusunun Massachusetts’in Natick kentinde bulunan araştırma–geliştirme laboratuvarındaki uzmanlar, askerlerin yanlarında taşıdıkları paketlenmiş hazır yemeklerine artık çok sevdikleri pizzanın da ekleneceğini belirttiler.

Amerika’da en popüler gıda ürünlerinden biri olan pizza, başka ülkelerde görev yapan Amerikan askerlerinin yıllardan beri en fazla rağbet ettiği ürünlerden biri.

Gıda uzmanları, domuz ya da hindi sucuğu kullanılarak yapılan pizzanın buzdolabında tutulmadan, üç yıl raf ömrü olacağını ve pizzanın yakında üretimine başlanacağını söylüyorlar.

Uzmanlar, pizzadaki domates sosu, peynir, üzerine konulan sebzeler ve hamurundaki nemi, bakteri üretmekten alıkoyacak tekniği geliştirdiklerini belirtiyorlar.

Pizzayı deneyenler tadının güzel olduğunu, tek eksiğinin alışılagelmiş şekilde dükkanlardan alınan pizza gibi sıcak olmaması olduğunu belirtiyorlar.

PAYLAŞ
Önceki makaleGeleceğe Dönüş Filmindeki Ayakkabı Gerçek Oluyor
Sonraki makaleAkıllı Silahlar Çıkıyor
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.