PlayStation 4 Pro Satışa Çıktı

PlayStation 4 Pro Satışa Çıktı

PAYLAŞ
Sony PlayStation 4 Pro

Sony, PS4 Pro daha yüksek kaliteli grafikler ve 4K çözünürlüğü ile oyun deneyimini en üst düzeye çıkarıyor.

Sony, gelişmiş görüntü teknolojisi sayesinde şimdiye kadarki en zengin ve detaylı oyun deneyimini sağlayansüper güçlü oyun konsolu PlayStation 4 Pro’yu piyasaya sürdü. Dinamik 4K oyun ve 4K eğlenceyi destekleyen PS4 Pro, 1.699 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile Avrupa, Ortadoğu, Güney Afrika ve Avustralya ile birlikte Türkiye’de de satışa sunuldu.

ps4-pro

PlayStation 4 Pro çıkışı ile, Call Of Duty : Infinite Warfare, Ratchet & Clank , The Last of Us Remastered ve Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu gibi satış rekorları kıran oyunlar PS4 Pro’nun artırılan gücünden yararlanmak ve görsel deneyimi zirveye taşımak üzere güncellendi.

 

 

PS4 Pro, 4K Çözünürlük ve HDR destekli

PS4 Pro, 4K kalitesinde çözünürlüğü ve Yüksek Dinamik Aralığı (HDR) desteklemesi ile en son görüntüleme teknolojisinden yararlanıyor. PS4 Pro’nun güçlü CPU ve GPU’su, oyun geliştiricilerin dinamik 4K kalitesindeki  grafikleri, eşi görülmemiş görsel hassasiyet ile veya daha akıcı ve istikrarlı kare hızlarında sunmasını ve böylece daha yüksek kalitede oyunlar geliştirmesini sağlıyor. Tüm PS4 konsollarında olduğu gibi, sistem aynı zamanda daha gerçekçi ve çarpıcı derecede canlı görseller üreten HDR görüntüleme teknolojisi ile de uyumlu.

Tüm PS4 Oyunları PlayStation 4 Pro’da Oynanabiliyor

sony-ps4

PS4 Pro’nun, raflardaki standart PS4’ün yanındaki yerini alması ile tüketicilerin seçenekleri de artırılmış oluyor. Oyuncular, her PS4 oyununu hem PS4 Pro hem de yakın zaman önce piyasaya sürülen inceltilmiş standart PS4 üzerinde oynayabiliyor. PS4 Pro ve standart PS4, aynı kullanıcı ara yüzünü paylaşıyor ve aynı canlı çevrimiçi topluma erişim sağlıyor. Kullanıcılar, istedikleri konsolu, ihtiyaç ve tercihlerine göre seçebiliyorlar. Ocak ayında piyasaya çıkacak olan PlayStation VR ise her iki sistem ile uyumlu olacak.

Netflix, PS4 Pro’da 4K Çözünürlükte Geliyor

sony-ps4-netflix

Ayrıca, PS4 Pro’daki Netflix uygulaması da, güncellenerek kullanıcıların “Narcos 2. Sezon” ve Luke Cage” gibi 4K içeriği internet üzerinden izlemesine imkan verecek. Yıl sonuna kadar, Netflix’in yaklaşık 600 saatlik yeni 4K içerik sunması bekleniyor. Halihazırda en büyük 4K içerik kaynaklarından biri olan YouTube da, PS4 Pro üzerinde 4K içeriği desteklemek üzere güncelleniyor.

4K ya da HDR’ı desteklemeyen HDTV’ye sahip oyuncular için ise, PS4 Pro daha yüksek veya daha istikrarlı kare hızları ve gelişmiş grafikler gibi bir dizi avantaj sağlıyor olacak.

 

PlayStation 4 Pro CUH-7000 modeli Teknik Özellikleri

Ürün adıPlayStation4 Pro
RenkJet Siyahı
Ürün koduCUH-7000 serisi
Tavsiye Edilen Perakende Fiyatı1.699 TL
Ana işlemciTek yongalı özel işlemci
CPU: x86-64 AMD “Jaguar”, 8 çekirdek
GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ tabanlı grafik motoru
BellekGDDR5 8GB
Depolama alanı1TB
Harici boyutlarYaklaşık 295×55×327 mm (genişlik × yükseklik × uzunluk) (en büyük uzantı hariç)
AğırlıkYaklaşık 3,3 kg
BD/ DVD sürücü
(sadece okuma)
BD × 6 CAV
DVD × 8 CAV
Giriş / ÇıkışSuper-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) yuva × 3
AUX port × 1
Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1
IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth 4.0 (LE)
Güç100-240 V AC, 50/60Hz
Güç tüketimiMaks. 310W
Kullanım sıcaklığı5º – 35º
AV çıkışHDMI çıkış yuvası (4K/HDR destekler)
DIGITAL OUT (OPTİK) yuvası