iPhone 7s ‘Ben OLED’siz Gelmem’ Diyor!

iPhone 7s ‘Ben OLED’siz Gelmem’ Diyor!

PAYLAŞ

2017 Eylül ayında duyurulacak iPhone 7s için şimdiden bazı özellikler netleşmeye başlıyor. Modelin OLED ekranla gelme olasılığı arttı. İşte detaylar…

Apple’ın sonraki iPhone modelinin ekranında OLED panel kullanacağı iddiaları yeni değil. 2016 yılının başında başlayan bazı analist açıklamalarıyla iyiden iyiye açılan konu, kısa süre önce yeni bir boyut kazandı…

iPhone ekranlarının tedarikçisi Sharp’ın CEO’su Tai Jeng-wu’nun doğrudan olmamakla birlikte iPhone 7s modelinde OLED ekran kullanılabileceği yönündeki konuşmalarının ardından bu kez de Apple’ın 4 milyar dolar tutarında bir satın alma yaptığı bildirildi. Bu satın almanın Sharp üzerinden OLED ekran paneli satın alımıyla ilgili olduğu iddiaları da gecikmedi.

Daha önce kamuoyuna yansıyan haberlerin devamındaki gelişme dikkat çekici. Öte yandan bazı yeni olasılıklar da gündeme geliyor. Apple’ın sonraki iPhone serisinde 3 farklı versiyon sunacağı, bunlardan birinin OLED ekranla geleceği ifade ediliyor. Söz konusu ekranın 5.5 inç modelde kullanımı öne çıkıyor. 4.7 ve 5.5 inçlik iki versiyonun ise geleneksel LTPS ekran teknolojisine sahip olacağı kaydediliyor.

Bu kadar çok detay ve ipucu 2017’de OLED ekranlı iPhone’a işaret ederken konuyla ilgili resmi bir açıklamanın gelmesi ya da doğrulama ise beklenmiyor. Nihai sonuçlar için beklenecek tarih ise iPhone 7s’in duyurulacağı 2017 Eylül ayı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Okuma Tavsiyesi: Uygun fiyata iPhone 7 nereden alınır?