Rusya’da Vimeo’ya Erişim Engellendi

Rusya’da Vimeo’ya Erişim Engellendi

PAYLAŞ

Rusya’da IŞİD terör örgütüne ait videoyu kaldırmadıkları gerekçesi ile savcılık kararı ile sosyal video paylaşım sitesi Vimeo‘ya erişimi ülke çapında engelledi.

Devlet engeline takılan video paylaşım sitesine Rus devleti tarafından yapılan açıklamada siteye erişimin engellenmesinin sebebini IŞİD’e ait olan Flames of War (Savaşın Alevleri) isimli videoyu yayından kaldırmamamış olması. Geçtiğimiz sene Rusya’da çıkarılan yeni bir kanun ile ülke çapında savcılar gerekçe göstererek internet sitelerine erişimlerin engellenmesine karar verebiliyorlardı. Savcılık tarafından IŞİD terör örgütünün paylaşıldığı hesap ile alakalı olarak harekete geçilmiş ve Vimeo’dan bu videonun kaldırılması konusunda uyarıda bulunulmuştu.

Ülkede çıkarılan bu kanunun ardından 500 ün üzerinde internet sitesi savcılık talebiyle ülke çapında erişime kapatılmış.

PAYLAŞ
Önceki makaleDöner Kameralı Windows Phone Spinner Karşınızda
Sonraki makaleAltın Kaplama Galaxy Note 4
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.