SAHA Expo, Sanal Fuar Olarak Gerçekleştirilecek!

SAHA Expo, Sanal Fuar Olarak Gerçekleştirilecek!

PAYLAŞ
SAHA Expo, Sanal Fuar Olarak Gerçekleştirilecek!
SAHA Expo, Sanal Fuar Olarak Gerçekleştirilecek!

Türkiye’nin en büyük savunma sanayii kümelenmesi olarak bilinen SAHA İstanbul, birkaç yıldır fiziksel olarak düzenlediği “SAHA EXPO” etkinliğini bu yıl, farklı bir şekilde gerçekleştirecek. Koronavirüs nedeniyle sanal ortam üzerinden gerçekleştirilecek olan fuar bu sayede daha fazla ziyaretçiyi ağırlayabilecek. Koronavirüs nedeniyle fiziksel olarak gerçekleştirilmesi imkansız hale gelen etkinlik, böylelikle ülkemizdeki yeni savunma sanayii ürünlerinin gösterilmesini sağlayabilecek.

Normal şartlar altında Mart ayında gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik, koronavirüs nedeniyle Kasım ayına ertelenmişti. Ancak ilerleyen günlerde neler yaşanacağını tam olarak kestiremediğimiz şu günlerde etkinlik tamamen iptal olabilirdi. Etkinliğin daha da ertelenmesini veya iptalinin gerçekleşmesini engellemek yeni bir yola başvuruldu. Bu sayede SAHA Expo Türkiye’nin ilk sanal savunma sanayii fuarı olacak.

saha-expo-sanal-fuar-olarak-gerceklestirilecek

SAHA Expo’nun sanal olarak düzenlenebilmesini sağlayan ise ASELSAN’ın iştiraklerinden BİTES oldu. XperEXPO isimli bir uygulama ile SAHA EXPO’nun sanal ortamda düzenlenmesini mümkün kıldılar.

Daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilecek olan SAHA Expo’da aynı zamanda yapay zeka stant görevlileri de bulunacak. Kullanıcılara destek sağlayan bu hizmet detaylı bilgi almak isteyen kullanıcıları uzman kişiye de yönlendirebilecek. Ayrıca SAHA EXPO sanal fuarında yüz yüze iletişim BizBize uygulamasıyla sağlanacak. SAHA İstanbul üyesi BİTES tarafından geliştirilen BizBize uygulaması fuar sırasında karşılıklı iletişim eksikliğini kullanıcılara hissettirmeyecek. Kullanıcı istediği firmanın yetkilisine bağlanıp eş zamanlı olarak sorularına yanıt alabilecek.

Dünya’nın her yerinden insanların katılabileceği SAHA Expo’da kullanıcı ve firma sınırı bulunmayacak. Dileyen herkes tarayıcı üzerinden kullanılabilen uygulamayla fuara katılabilecek. Uygulamanın mobil uyumlu olduğunu da hatırlatalım. Çevrim içi olabildiğiniz herhangi bir yerden fuara katılabileceksiniz.

Fuarın Kapsamı

saha-expo-sanal-fuar-olarak-gerceklestirilecek

Ulaşım, Destek ve Lojistik Hizmetleri

İstihbarat ve iletişim sistemleri, komuta ve kontrol haberleşme sistemleri, antenler, depolama ve kurtarma sistemleri, sonar sistemler, güvenli bilgi aktarımı sistemleri, internet ve ağ güvenliği, anti virüs yazılımları, fiber optik malzemeler, elektrik kabloları ve dağıtım donanımları, güç kaynakları ve jeneratörler, CNC tezgahları, CAD/ CAM yazılımları, 3D yazıcılar ve daha pek çok savunma, sivil havacılık ve uzay endüstrisine özel geliştirilmiş sistem, donanım ve yazılımlar.

Kara, Deniz, Havacılık ve Uzay Endüstrisi

Karada kullanılmak üzere; Lazer teknolojileri, erken haber alma ve ikaz radarları, silahlar, harita ve haritacılık sistemleri, kara mayını tespit ve temizleme sistemleri, vs.
Denizde kullanılmak üzere; Gemi alt sistemleri, denizaltı ve su üstü savunma sistemleri, dalma teçhizatı ve kurtarma malzemeleri, ısıtma, havalandırma ve soğutma sistemleri, gemi inşa malzemeleri, vs.
Havacılık ve uzay alanında kullanılmak üzere; İnsanız hava araçları, dronlar, hava savunma sistemleri, uçak motorları, uçak alt sistemleri, harici güç kaynakları, yer kontrol teknolojileri ve daha pek çok yeni geliştirilmiş, ürün, sistem ve yazılımlar.

Levazım Malzeme Araç ve Gereçleri

Hava koşullarından etkilenmeyen, su-ısı geçirmez askeri giysiler, uyku tulumları, özel ayakkabılar, savunma , havacılık ve uzay endüstrisinde çok amaçlı kullanıma uygun özellikli tekstil kumaşları, nakil işleminde faydalanılan teçhizat ve aletler, halatlar, zincirler gibi savunma, havacılık ve uzay alanında kullanılan daha pek çok özellikli ürün, ve nitelikli tasarımlar.