Samsung Galaxy S6 Tüm Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy S6 Tüm Özellikleri ve Çıkış Tarihi

PAYLAŞ

Barselona’da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi (MWC) kapsamında, Samsung  “Unpacked” etkinliğiyle lansmanı yapılan Samsung Galaxy S6′a ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Samsung Galaxy S6 Vodafone tarafından Nisan ayında satışa sunulacak.

 

Samsung Galaxy S6,  akıllı cihaz dünyasına yepyeni bir soluk getiren özellikleriyle dikkat çekiyor. Yeni Samsung, 16 megapiksellik arka kamerası ve 5 megapiksellik ön kamerasıyla fotoğraf kalitesinde çıtayı yükseltiyor. Hızlı şarj teknolojisiyle 10 dakika içinde cihazın pilini 4 saatlik kullanıma hazır ediyor ve her an dijital dünyaya bağlı kalmayı sağlıyor. Yeni Samsung Galaxy S6; siyah, beyaz, altın ve mavi olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle tüketicilere sunuluyor.

Samsung Galaxy S6 Teknik Özellikleri:

Samsung Galaxy S6’da Exynos 7420 çipsetli 4 çekirdekli 1.3 GHz Cortex-A53 ve 4 çekirdekli 1.9 GHz Cortex-A57 işlemci bulunuyor. Samsung üretimi yeni Exynos 7420’nin yapılan Benchmark testlerinde Snapdragon 810’dan biraz daha hızlı.

Samsung 5 inç büyüklüğünde 2K çözünürlükte Super AMOLED ekrana Galaxy S6’da yer alıyor. 587 PPI değerindeki ekran mobil telefonlar arasında bugüne kadar sunulmuş en yüksek kaliteyi sunuyor.

Samsung Galaxy S6 Fiyat

Samsung Galaxy S6‘nın başlangıç modelinin satış fiyatı 650 dolar olacağı verilen bilgiler arasında.