Şili’nin İlk Elektrikli Otomobili 2016 Yılında Piyasaya Sürülecek

Şili’nin İlk Elektrikli Otomobili 2016 Yılında Piyasaya Sürülecek

PAYLAŞ

Şili’nin ilk elektrikli arabası Soki, Santiago sokaklarında dolaşmaya başladı. İki kişilik olan otomobil 60 kilometre hız yapıyor ve aküsü sadece üç saatte şarj oluyor.

Soki, VoZe EV markası tarafından üretildi. Arabanın yaratıcılarından Daniel Pavez geleneksel araçlardaki konforu sağlamayı amaçladıkları otomobilin avantajlarından şu sözlerle bahsetti:

“Ben bu aracı tamamen kişisel motivasyonla teknik bir başarı olarak hayata geçiriyordum ancak sonrasında aynı ürünle üstün bir araç yaratma fikrine tutulduk. Konforu, güveni yani normal bir otomobilde bulabileceğiniz her şeyi bu araca geçirmeyi hedefledik. Bir motosiklet kadar etkili, bir bisiklet kadar çevreci, ekonomik bir araç yaptık.”

soki

2016 Mart ayından itibaren satışa sunulacak olan Soki ülkenin ekonomik büyüme hedeflerinin de içine alınacak.

Corfo firmasının Yenilik Departmanı Müdürü Patricio Feres, kalabalıklaşan şehirler için bu aracın bire bir olduğunun altını çiziyor:

“Bu tip başarılar her geçen gün kalabalıklaşan şehirlerde devam edecek. Araba üreticileri bu ürünü günlük yaşamdaki sıkıntılarımıza çözüm sunduğu için öne çıkaracaklar. Dediğim gibi bu temiz, etkili ve yüksek standartlarda konfor ile güvenlik sağlayan bir teknoloji.”

Önümüzdeki haftalarda Pavez ve ekibi Şili’de 11 şehri ziyaret ederek mucitlerle görüşecek ve ülkenin ilk elektrikli otomobilini geliştirmek için fikir alışverişinde bulunacaklar.

PAYLAŞ
Önceki makaleEkranı Kırılmayan Motorola Droid Turbo 2 Duyruldu
Sonraki makalePhilae Modülü Uzayda Oksijen Keşfetti
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK