Şimdide Akıllı Yüzük Çıktı

Şimdide Akıllı Yüzük Çıktı

PAYLAŞ

Bundan 10 yıl önce giyilebilir cihaz desek herhalde insanların aklında pekte bir şey oluşmazdı ancak günümüzde giyilebilir cihazlar çok popüler hale gelmiş durumda.
Öyle ki akıllı saatler, akıllı spor bantları derken giyilebilir cihazlar o kadar küçüldü ki ortaya akıllı yüzükler çıkmaya başladı ve bu akıllı yüzükler öyle şeyler yapıyor ki ağzınız açık kalacak. Yalnızca parmağınızı oynatarak evinizdeki, işinizdeki bütün cihazları yönetebilme fikri size de biraz sihirlimi geliyor? Ancak bunun adı sihir değil teknoloji.

Bu teknoloji harikası akıllı yüzüğün dış görünüşünden biraz bahsetmek gerekirse normal yüzüklere göre birazcık daha büyük olduğunu söyleyebiliriz. Ancak hemen hemen bütün cihazlarınızı bu yüzük sayesinde kontrol edebildiğinizi göz önüne alırsanız büyük olması çokta önemli değil. Akıllı yüzük ile cihazları kontrol edebilmek için elbette cihazlarınızla yüzüğünüzü eşleştirmeniz gerekiyor. Akıllı yüzük ile yapılabilecekleri gördüğünüz de ise gerçekten teknolojinin ne kadar faydalı bir şey olduğunu bir kez daha düşüneceksiniz. Çünkü mesaj yazmak tutunda evinizde ki lambayı söndürmeye hatta televizyonunuzu açmaya kadar bu yüzük ile gerçekten hayatınıza biraz sihir katabilirsiniz. Logbar Inc. Nin geliştirdiği yüzüğün kendine ait birde alfabesi var. Bu alfabe elbette bildiğimiz latin alfabesi ancak yüzük parmağınızdayken bu harfleri havaya yazdığınız için ilk başlarda alfabeden yararlanmak işinize gelebilir.

 

Öte yandan cihazın birde uygulaması bulunuyor. Piyasada henüz bulunmayan yüzük geliştirme aşamasında ve bir Kickstarter projesi olarak meraklılarından destek bekliyor. Eğer sizde bu yüzükten bir tane istiyorsanız şimdiden 185 dolar karşılığında hem bu yüzüğün geliştirilmesine katkıda bulunabilir hem de bir tane ön sipariş verebilirsiniz. Çok amaçlı akıllı yüzüğün tam anlamıyla piyasada olmasının ise Temmuz ayını bulacağı bildiriliyor.