Çift İşletim Sistemli Akıllı Telefon

Çift İşletim Sistemli Akıllı Telefon

PAYLAŞ

Akıllı telefon satışlarının bir çok ürün önüne geçtiği bu günlerde. Telefon üreticileri de durdurak bilmeden yeni nesil telefonlar üzerine geliştirmeler yapıyor. Bir yenilikte Hindistan merkezli Karbonn firmasından geldi.

Akıllı telefonların hayatımızın merkezine yerleşmesiyle birlikte takım tutar gibi işletim sistemi tutmaya hatta her ortamda kendi kullandığımız işletim sisteminin en iyi olduğu hakkında tartışmalara girmeye başladık. Android kullanıcıları, iOS kullanıcılar ve Windows Phone kullananlar olarak ayrılmaya başladığımız şu günlerde okuyacağınız bu haberde bir akıllı telefon iki dev işletim sistemini bir araya getiriyor.

Windows Phone ve Android’i birleştiren akıllı telefon üreticisi Hindistan merkezli bir şirket olan Karbonn şirketi. Konuyla ilgili Hindistan da ki bir gazeteye konuşan şirket başkanı piyasaya sürecekleri akıllı telefonları ile ilgili yasal prosüdürü geride bıraktıklarını ve gereken anlaşmaları imzaladıklarını 3 ay içerisinde de akıllı telefonlarını kamu oyu ile paylaşacaklarını aktarıyor. Şuan için Karbonn’un çift işletim sistemli akıllı telefonunun fiyatı veya hangi pazarlara sunulacağı ile ilgili herhangi bir bilgi verilmezken telefonun tanıtımının da Hindistan’a özel olarak gerçekleştirilebileceği gelen haberler arasında yer alıyor. Çift işletim sistemli Hint akıllı telefonunun ne kadar ilgi göreceğini ve akıllı telefon dünyasına nasıl etki edeceğini ise zaman içerisinde göreceğiz.