Şok Karar! Sony, The Interview’u Yayınlıyor!

Şok Karar! Sony, The Interview’u Yayınlıyor!

PAYLAŞ

Sony Entertainment firması, Kuzey Kore lideri Kim Jong un’a suikast girişimini kurgulayan tartışmalı film “Interview” isimli filmi internette gösterime soktu.

Sony, Kuzey Kore lideri Kim Jong un’a suikast girişimini kurgulayan tartışmalı film “Interview” isimli filmi internette gösterime soktu.

Sony Pictures, filmin 250’ye yakın sinema salonunda gösterime girmesi kararının ardından, filmin Google Play, YouTube Movies, Microsoft Xbox Video ve Sony’e ait ayrı bir internet sitesinde ücret karşılığı izlenebileceğini açıkladı.

İzleyiciler, filmi 5,99 dolara online kiralayabilecek veya 14,99 dolara satın alabilecek.

Sony, 44 milyon dolara mal olan Röportaj filmini Kuzey Amerika’da 2 binden fazla noktada gösterime girmeyi hedefliyordu.

Geçen hafta ABD’de ve Kanada’daki sinemaların yüzde 80’i tehditler yüzünden filmi göstermeyeceğini bildirmesinin ardından Sony önce 17 Aralık’ta filmin prömiyerini iptal etmiş, ardından da 25 Aralık Noel gününde filmin vizyona girme planının da iptal edileceğini açıklamıştı.

İptalin hemen ardından ABD Soruşturma Bürosu (FBI) filmin vizyona girmesine engel olan tehditlerle ilgili olarak, eylemlerden Kuzey Kore hükümetinin sorumlu olduğu açıklamıştı.

PAYLAŞ
Önceki makaleLollipop, Galaxy Note 2’e Göz Kırptı
Sonraki makaleApple’dan iPhone 6S Mini Sürprizi
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.