Sony Xperia Z1 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Sony Xperia Z1 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

PAYLAŞ

IFA 2013’te görücüye çıkan Sony’nin en yeni akıllı Xperia Z1‘in Türkiye tanıtımı gerçekleşti ve merakla beklenen Xperia Z1’in fiyatı belli oldu.

Xperia Z1 ile birlikte başlayan su geçirmezlik furyası ailenin yeni ürünü Xperia Z1’de aynı şekilde boy gösteriyor. Özellikle donanımsal ve yazılımsal geliştirmelerin yapıldığı yeni telefon, tasarım ve dizayn bakımından çok belirgin farklar taşımıyor.
Performans ve tasarım aynı noktada buluşuyor. 2.2 GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisiyle, üst düzey bir performans sunmayı başarmak isteyen Xperia Z1, 20.7 Megapiksel çözünürlüğünde kamerasıyla akıllı telefonlar dünyasını da alt üst edecek gibi duruyor. NFC, Bluetooth, Wi-Fi gibi standart özellikleri taşıyan telefon, 5 inç büyüklüğünde Full HD ekrana sahip.

2GB’lık RAM’i ile performans olarak Android’le başa çıkmayı başaran telefon, grafik gücünü Adreno 330’dan alıyor. 16GB’lık dahili depolama alanıyla birlikte sınırlı bir kapasite sunarken, pil gücünü 3000 mAh’lik bataryadan alıyor.

En büyük artısı olarak gösterilen su geçirmezlik özelliğine dayanarak Türkiye’ye ilk giriş yapan telefonları üreten Sony, önümüzdeki günlerde Türkiye’de satışa sunulması beklenen yeni akıllı telefon için bakalım kullanıcıların yorumu ne olacak?