Spotify’da En Çok Dinlenen Dizi Müzikleri Sizce Hangisi?

Spotify’da En Çok Dinlenen Dizi Müzikleri Sizce Hangisi?

PAYLAŞ

Sadece hikayeleri değil, müzikleri ile de hafızalara kazınan Türk dizilerinin soundtrack albümlerini inceleyen Spotify, müziği en çok dinlenen dizileri sıraladı: Muhteşem Yüzyıl, Aşk-ı Memnu, Kara Para Aşk…

Pek çok sezon dizisi yazın gelmesiyle birlikte yaz tatiline giriyor, belki de tamamiyle ekranlara veda ediyor. Diziseverlere de en sevdikleri dizilerin hikayelerinden müziklerine pek çok öğesini kimi zaman nostaljik bir özlemle, kimi zaman da yeni sezon merakıyla anmak kalıyor. Spotify da sadece hikayeleri ve karakterleri ile değil, aynı zamanda müzikleri ile de hafızalara kazınan yerli dizilerin albümlerini inceledi ve müzikleri en çok dinlenen Türk dizilerini sıraladı.

spotify_iphone_listen

Spotify analizlerine göre Halit Ergenç ve Meryem Uzerli’nin canlandırdığı Sultan Süleyman ve Hürrem’in destansı aşkını anlatan tarihi dönem dizisi Muhteşem Yüzyıl, romantik sahnelerine eşlik eden “Dönmek” adlı kompozisyon ile müziği en çok dinlenen Türk dizisi. İzleyicilerine “Tutku mu, sadakat mi?” ikilemini sorgulatan bir diğer rekortmen dram dizisi Aşk-ı Memnu ise “Tüm İzlerini Sildim”, “Yasak Aşk” ve Ajda Pekkan’ın seslendirdiği “Bir Günah Gibi” gibi manidar müzikleri ile listede ikinci sıraya oturuyor. Son zamanlarda seslendirdiği dizi müzikleri ile adını sıklıkla duyuran Toygar Işıklı imzalı suç ve aşk dizisi Kara Para Aşk, “Bırak Sende Kaybolayım” adlı şarkısı ile listede üçüncü sırada. Geçtiğimiz günlerde ekranlara veda eden Med Cezir dizisinin yine Toygar Işıklı imzalı jenerik müziği de Spotify’da en çok dinlenen dizi müzikleri arasında yer alıyor.

Müzikleri en çok dinlenen Türk dizilerinin tam listesi şöyle:

1. Muhteşem Yüzyıl Vol.1

2. Aşk-ı Memnu

3. Kara Para Aşk

4. Karadayı

5. Muhteşem Yüzyıl Vol.2

6. Fatmagül’ün Suçu Ne?

7. Kiraz Mevsimi

8. Kuzey Güney

9. Binbir Gece

10. Kavak Yelleri

11. Behzat Ç.

12. Kurt Seyit & Şura

13. Çalıkuşu

14. Yaprak Dökümü

15. Menekşe & Halil

16. Çemberimde Gül Oya

17. Seksenler

18. SON

19. Bir İstanbul Masalı

20. Aliye

21. Melekler Korusun

22. Hanımın Çiftliği

23. Gönül İşleri

24. Çocuklar Duymasın

25. Canım Ailem