Tinder Görüntülü Konuşma Özelliği “Yüz Yüze” Kullanılabilir Oldu!

Tinder Görüntülü Konuşma Özelliği “Yüz Yüze” Kullanılabilir Oldu!

PAYLAŞ
Tinder Görüntülü Konuşma Özelliği
Tinder Görüntülü Konuşma Özelliği "Yüz Yüze" Kullanılabilir Oldu!

Tinder, dünyanın en popüler arkadaşlık uygulamalarından biri. Koronavirüs günlerinde karantina sürecini devam ettiren ve evlerinden çıkamayan kullanıcılar için görüntülü görüşmeye imkan sağlayacak “Yüz Yüze” özelliğini test ettiğini Temmuz ayında duyurmuştu. Bu özellik bugünden itibaren kullanılabilir oldu.

Dünyanın en popüler arkadaşlık uygulamalarından biri olan Tinder, görüntülü görüşme özelliğini bir süredir test ediyor. Tüm kullanıcıların kullanımına henüz açılan yeni özellik yaklaşık olarak 4 ay boyunca ABD, Avustralya, İspanya, Fransa, Kore, İtalya, Brezilya, Peru, Tavyan, Endonezya, Tayland ve Şili’de test ediliyordu. Bu özellik sayesinde Tinder’daki kullanıcılar birbirleri arasında görüntülü sohbet gerçekleştirebilecek. Ayrıca Tinder, “Yüz Yüze”de yaş kısıtlamalarına uyulmaya devam edileceğini de açıkladı.

Tinder, daha önce birkaç kez daha görüntülü görüşme özelliğini denemek için çalışmalar gerçekleştirmişti. Ancak bu özelliğin uygulamaya eklenmesine gerek duymamıştı. İçinde bulunduğumuz koronavirüs sürecini göz önüne alan Tinder bu özelliği uygulamaya eklemeye karar verdi. Karantina boyunca dışarı çıkamayan insanların birbirleriyle fiziksel olarak görüşememesinden dolayı görüntülü görüşme özelliğinin önü açılmış gibi duruyor.

tinder-goruntulu-konusma-ozelligi-yuz-yuze-kullanilabilir-oldu

Yaş Kısıtlamalarına Uyulacak

Görüntülü görüşme özelliğini kullanmaya başlamadan önce kabul etmeniz gereken bazı kurallar bulunuyor. Tabii ki bu kuralları karşınızdaki kişinin de kabul etmesi gerek. Bu önlemler ise Tinder’ın istenmeyen görüntülere sahne olan bir platform olmasına engel olmak için alınmış durumda. Yapılan açıklamaya göre görüntülü görüşme özelliğinde cinsellik ve çıplaklık ile karşılaşmak istemediklerini ve görüşmelerin yaş kısıtlamalarına uygun şekilde gerçekleştirilmesini istediğini ifade etti. Ayrıca görüşmelerin taciz, nefret söylemi, şiddet ve yasa dışı faaliyetlerden ‘temiz’ bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğini aktarıyor.

Görüntülü görüşme özelliğini kullanmak ise oldukça kolay olacak. İki kişi eşleştiğinde ve sohbete başladığında sohbet penceresinde bir kamera ikonu yer alacak. Bu ikon görüntülü görüşmeye hazır olunduğu anlamına geliyor. İki kişinin de bu ikona dokunmasının ardından görüntülü görüşme başlayacak.

“Yüz Yüze” adı verilen bu özellik tüm eşleşmelerde aktif olmayacak. Özellik yalnızca iki taraf birbiri ile eşleştiğinde yani “Match to Match” durumu gerçekleştiğinde aktif olacak. Henüz test sürecinde olan bu özellik için Tinder görüşme sonrasında kullanıcıların fikirlerini soruyor. Ancak özellik yayınlandığında taciz gibi suçların önüne nasıl geçileceği ve ne şekilde önlemler alındığı net olarak bilinmiyor.